x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

נהיגה בטוחה בחודשי הקיץ החם

תאריך: 25/01/2015 16:27
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

הקיץ הגיע ועמו בילויים וחופשות ברחבי הארץ, עם משפחה וילדים או חברים ובני זוג, אנו לא צריכים הרבה תירוצים בכדי לצאת לאן שהוא. זוכרים את הימים שלא היה לנו מזגן ברכב? אז למזלנו הם הסתיימו והרבה יותר בטוח על הכביש כשקריר ונעים.

תשישות בנהיגה אכן מהווה בעיה מרכזית בקיץ, עליה אפשר להוסיף את תופעת הסנוור וכמובן בעיות מכניות העלולות להתעורר בשל החום המשפיע גם על המכונית. גם נהגים אחרים העלולים להיות לא מרוכזים עלולים לסכן אתכם, כך שיש לנקוט בקיץ ביתר זהירות גם ביחס לסביבה.

כללי בטיחות בחודשי הקיץ

שמירה על ערנות

ערנות כללית - יש משהו קליל בקיץ שהופך אותנו לקצת פחות זהירים על הכביש, הילדים באוטו בדרך לכינרת מסיחים את הדעת, או חברים שמחים שמצטרפים בדרך לבילוי.

גם מוזיקה בווליום גבוה ופטפטת מנתקים את הנהג מהכביש ומסכנים אתם ואת הסביבה.

שתו מים – כדאי שתמיד יהיה לכם בקבוק מים ברכב, גם שתיה קלה עוזרת ובמיוחד משקאות אנרגיה ומשקאות תוססים המכילים קופאין.

אוכל – ארוחה דשנה בצהריים ובמיוחד בשרים, מכבידה על מערכת העיכול וגורמת לעייפות כללית. שתו קפה וצאו לדרך, או נוחו קצת, שטפו פנים זה יכול עוזר.

הפסקת התרעננות - נוהגים ומרגישים מטושטשים? זה הזמן לעצור קצת למנוחה במקום מוצל או מקורר, לשתות משהו במיוחד מים, התייבשות זה מרדים.

לא התעוררתם? שתו קפה ותאכלו משהו קטן ועתיר אנרגיה כמו חטיף. אם כל זה לא עזר, אפשר לנוח קצת או להעביר את ההגה לחבר. גם הילדים צריכים להתרענן ולחלץ עצמות, אחרי זה הם יחזרו רגועים יותר למכונית.

סובלנות בכביש – כולם בקיץ קצת יותר תזזיתיים, לכולם חם ואנשים מאבדים סבלנות מהר. בנוסף, יש ילדים בחופשה שמתרוצצים בכל מקום, אז אל תמהרו, סעו בזהירות וסובלנות זה משתלם לכם ולסביבה.

טמפרטורה, וגזים במכונית – קריר ונעים לכם במכונית, זה נהדר שיש לכם מזגן תקין, לקרירות יש השפעה משמעותית על הערנות שלכם. אך לא די בכך, אופציית חיסכון במזגן מאפשרת מחזור האוויר במכונית, גזים המצטברים ובמיוחד CO הינם רעילים ומרדימים.

כך שתמיד כדאי להזרים קצת אוויר חדש פנימה וזאת בלי קשר למזגן. מאווררים גם כשחונים, השאירו פתח אוורור צר בחנות הרכב כשאתם חונים ותחזרו למכונית הקלה יותר לקירור.

לקריאה נוספת: הכנת הרכב לקראת החורף

משקפי שמש
– הימנעו מסנוור, הרכיבו משקפי שמש במיוחד בבוקר ואחה"צ בהם השמש בזווית נמוכה. סנוור פוגם ביכולת לזהות עצמים ולהעריך את מהירותם והמרחק שלהם ממכם.

נעליים וסנדלים – יש לנעול נעליים או סנדלים בעלי אחיזה סבירה, נהיגה עם כפכפים, נעלי עקב או ללא נעליים כלל, פוגעת באחיזה בדוושות והרגל עלולה פתאום להחליק ברגע רגיש.

תקינות הרכב

ניקוי שמשות – אבק, לשלשת ציפורים לא מועילים לראות, נקו את השמשות בכל פעם שאתם ממלאים דלק. חוץ מזה תדאגו למילוי בנוזל לניקוי שמשות וכמובן למגבים תקינים ורצוי מסיליקון. בכל פעם שמנגבים, מופתעים מחדש כמה לא ראיתם מקודם.

צמיגים – את זה צריך להדגיש! צמיגים זה הקשר שלכם עם הכביש. צמיגים לא מנופחים בלחץ יצרן או לא מאוזנים (אחד הצמיגים קצת מרוקן), מיד זה משפיע על ההיגוי וחמור מכך על יכולת עצירה תקינה ומאוזנת.

שמרו על צמיגים במצב טוב על ידי נהיגה מתונה וכן החלפתם המלאה בצמיגים חדשים וממותגים. בקיץ הכביש רותח וצמיג לא תקין עלול להתפוצץ, מצב מסכן חיים במיוחד בנהיגה במהירות גבוהה.

תקינות רכב – יש לדאוג כמובן לבלמים תקינים כבכל השנה וכן לדאוג שמערכת הקירור תהיה במצב אופטימלי. את התוצאות העגומות של הזנחת מערכת הקירור ברכבים רואים בכל פקק משמעותי, אתם לא רוצים להצטרף..

קיראו: מדריך לרכישת רכב משומש

נסיעה בעומס חום – אם אפשר הימנעו מכך, הן בשל העומס על מערכות הרכב ובמיוחד מערכות הקירור. כמו כן, בעומס חום כולם פחות ערניים ופשוט יותר מסוכן על הכביש.

כל שנשאר זה לצאת לדרך, ולהתחיל קיץ נהדר שכולו בילויים וחברים בכל רחבי המדינה. אז סעו לשלום וחופשת קיץ בטוחה לכולם!

לקריאה נוספת: מבחן כשירות לרכב - טסט

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור