x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

ביטוחים לרכבי יוקרה

תאריך: 25/01/2015 16:25
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

ביטח  נזק וגניבה לרכבי יוקרה, מתנהל במסלול שונה לחלוטין מאשר ברכב סטנדרטי. הסיבות לכך – והפרטים שיש לשים לב אליהם – מפורטים במאמר זה.

רכב יוקרה מנקר עיניים הוא בעל פוטנציאל גניבה גבוה מאוד, וקיימת גם סכנה של השחתה בזדון. הביטוח כולל תנאים נוקשים בהרבה מהמקובל לרכב רגיל. קיימות מגבלות רבות על הנהגים המורשים, מספרם וגילם. כמו כן נדרשת התקנתם של מיגונים רבים ומיוחדים ברכב.

80 אחוזים מפוליסות הביטוח לרכבי יוקרה מופעלות. כמו כן, תיקון רכב יוקרה אחרי תאונה יכול להגיע עד חצי מיליון שקלים. אלה נתונים עצומים שגוררים מחיר גבוה מאוד לפוליסה, אבל כל בעל רכב יוקרה אינו יכול להרשות לעצמו שלא לערוף פוליסה כזו.

רכב יוקרה מוגדר כרכב שמחירו מעל למינימום שהוגדר על ידי חברת הביטוח - לרוב 250,000 שקל, לפעמים רק מעל 300,000 או 400,000 שקלים יוגדר רכב כרכב יוקרה.

הבעייתיות של ביטוח רכב יוקרה

ביטוח רכב יוקרה מציב מספר דרישות מיוחדות בפני בעל הרכב ובפני המבטח. מורכבות הטיפול בפתרון הביטוחי לרכב כזה מרתיעה חברות ביטוח רבות מלעסוק בתחום.

כאשר רוכשים רכב יוקרה בביטוח אישי ומביאים אותו לארץ, כדי לברר ביסודיות את כל האופציות הקיימות לביטוח – הרבה לפני שהרכב נוחת בנתב"ג.

חלפים

חלפים לרכבי יוקרה אינם נמצאים במלאי הזמין למוסכים בישראל, ויש צורך לייבא אותם במיוחד, במחיר גבוה בהרבה מחלפים לכלי רכב רגילים.

קושי בהערכת גובה הביטוח

לגבי רכב סטנדרטי, מחזיקות חברות הביטוח בסטטיסטיקות הנקראות "אקטואריה" לגבי כל דגם, מידת מעורבותו בגניבות רכב ובתאונות דרכים. לגבי דגמי יוקרה לא קיימת אקטואריה, בגלל מיעוט המכוניות בארץ. לעיתים קרובות גם לא ידוע מראש מה תהיה עלות הנזק במקרה של תאונה, בין השאר בגלל הערכת שווי החלפים.

לקריאה נוספת: כדאי לתקן רכב במוסך ההסדר של חברת הביטוח?

גם עצם הערכת שווי הרכב היא בעייתית, בייחוד כשמדובר ברכבים מיד שנייה, גם כן בגלל נדירותם. אין לכלי רכב אלה מחיר מקובל ולא תמצאו אותם במחירון לוי יצחק. מסיבות אלו, נדרשת הערכת שווי הרכב על ידי שמאי, כתנאי לעריכת הפוליסה.

אין קוד ביטוח לרכב

זהו קושי אדמיניסטרטיבי ובירוקרטי. חברות הביטוח מנפיקות קוד ביטוח לכל דגם סטנדרטי שמיובא לארץ. למכוניות יוקרה לרוב אין קוד כזה, וסוכני הביטוח יתקשו לאתר אותו בחברת הביטוח. ללא קוד לא ניתן לערוך פוליסה לרכב.

הבעיה מוחמרת כאשר מייבאים דגם מסוים לראשונה לארץ – מה שמצריך הוצאת קוד ביטוח חדש לגמרי על ידי החברה. לשם כך צריך סוכן הביטוח להיות בעל קשרים טובים בחברת הביטוח, על מנת שתנפיק את הקוד החדש ביעילות ובמהירות.

לחצו כאן למידע אודות ביטוח לרכב אספנות

הכיסוי הביטוחי


בעקרון, הכיסוי אינו שונה במהותו מזה של רכב רגיל וכולל סוגים שונים של נזק לרכב, כולל אובדן מוחלט במקרה של גניבה או נזק של 50 אחוז משווי הרכב; שירותי דרך ורכב חלופי; כינון אוטומטי – החזרת הביטוח לקדמותו אחרי תיקון, ללא תשלום נוסף – שקיים במרבית הפוליסות; וכמו בביטוח רגיל, יש לבדוק האם הכיסוי כולל שמשות.

הסעיף של קבלת רכב חדש תמורת רכב ישן שגילו פחות משנה במקרה של גניבה או נזק מוחלט -טוטאל לוס – אינו קיים ברכבי יוקרה.

כיצד לבחור את הביטוח המתאים והמשתלם ביותר?

כמובן שיש לשים לב לגובה התשלום החודשי וההשתתפות העצמית. עם זאת, בניגוד לפוליסת ביטוח מקיף רגילה שהיא סטנדרטית למדי בשינויים קלים, הרי שהפוליסות השונות לביטוח רכב יוקרה יכולות להיבדל זו מזו במקרים שהן מכסות.

ישנן פוליסות בזבזניות המכסות מקרים רבים, שהסיכוי להתרחשותם מזערי אפילו לגבי רכב יוקרה. פוליסה יעילה תכסה את מקרי הביטוח הנפוצים והסבירים. פוליסה שאינה כוללת התרחשויות נפוצות לא תשרת את מטרתה.

סיכום

העלויות הגבוהות והנדירות של רכבי יוקרה מציבים דרישות מיוחדות בפני בעל הרכב ובפני המבטח. ככלל, תהליך החיתום -עריכת הפוליסה - יכול גם כן להיות מורכב וארוך. מסיבות אלו כדאי לחפש סוכן ביטוח אשר מתמחה בתחום מכוניות היוקרה.

לקריאה נוספת: ביטוח רכב מקיף לפי שווי הרכב

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור