x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

גניבת רכב: מכת מדינה!

תאריך: 23/03/2015 14:31
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

בישראל נגנבים מעל ל- 20,000 כלי-רכב מידי שנה. נתון זה מממקם אותנו גבוה בדירוג העולמי, זאת כמובן יחסית לגודל האוכלוסייה ולמספר כלי הרכב. מאמר זה סוקר את האמצעים שביכולתך לנקוט כדי לצמצם את הסיכון לגניבת רכבך.

במסגרת המלחמה המתמדת בין בעלי מכוניות לגנבי רכבים, קיימים אמצעים רבים ומגוונים, המבטאים את רמת המורכבות, היצירתיות והחשיבה המושקעת, בנסיונות למגר את התופעה.

זה המקום לציין, ששילוב אמצעים נכון יכול לצמצם מאוד את הסיכוי לגנבה, אך בשורה התחתונה, גנב או חוליית גנבים מיומנת, הנחושים להשיג דווקא את הרכב שלך, לרוב יצליחו בכך.

להלן כמה מאמצעי המיגון הנפוצים בשוק:
 

ביטוח למקרה גניבה

מומלץ לבטח את הרכב בפוליסת ביטוח מקיף, אותה ניתן לרכוש מסוכנויות וחברות הביטוח. מדובר בעלות שנתית בגובה של אחוזים בודדים משווי הרכב. לרוב, חברות הביטוח דורשות התקנה של אמצעי מיגון ברכב המבוטח.

ביטוח מקיף יכסה נזק של גניבה במידה ומתקיים אחד משני התנאים הבאים:

גניבת רכב מאויש

גניבה המתרחשת בזמן שהמפתח נמצא במתג ההתנעה והנהג נמצא לכאורה בשליטה על הרכב, לדוגמא חטיפת הרכב תוך איום על הנהג.

קיראו גם על: מה עושים במקרה של פריצה לרכב?

מפסיקת בתי המשפט עולה כי הקריטריון להבחנה בין מצב של רכב מאוייש למצב הדורש הפעלת מיגון אינו נוקשה לחלוטין ובמקרה לעיל אין מקום לדיון על הפעלת אמצעי המיגון והנהג מכוסה על ידי הביטוח.

במקרה של יציאה מהרכב, כשהמפתח נשאר במתג ההצתה, לצורך ביצוע פעולה הקשורה לרכב כגון ניפוח צמיגים, עשויה להחשב לצורך העניין כמצב של שליטה ברכב וייתכן שגניבה במקרה כזה תכוסה על ידי הביטוח.

יחד עם זאת, גניבת רכב אשר התרחשה כאשר הנהג התרחק מהרכב והשאיר מפתח במתג ההצתה מקובלת בתור הפקרת רכב וגוררת דחייה מוחלטת של תביעת ביטוח הרכב או הקטנה משמעותית של דמי הביטוח.

לקריאה נוספת: איך נקבעת עלות הביטוח?

במידה ורכבך נגנב הפעולות המיידיות שעליך לנקוט הן:


לאחר הפנייה לחברת הביטוח תתבקש להעביר מסמכים שונים, ביניהם תיאור המקרה, אישור בכתב על הגשת תלונה במשטרה ורשיון הרכב שנגנב.

כדאי לשמור את רשיון הרכב המקורי בביתך ולהשאיר ברכב באורח קבע עותק משוכפל, אשר מתקבל על ידי המשטרה בבדיקות רשיון שגרתיות.

לאחר העברת המסמכים, תבדוק חברת הביטוח אם אכן התנאים להפעלת הפוליסה התמלאו. לאחר מכן תודיע לך חברת הביטוח באם הנך זכאי לתגמולי ביטוח או לא.

לקריאה נוספת: כל המידע בנושא הונאות ביטוח

לסיכום

גניבת רכב היא ללא ספק מכת מדינ
ה ולמרות אמצעי המיגון השונים הנותנים הגנה משמעותית כנגד גניבה, לא ניתן למגר את התופעה. ביטוח מקיף נותן לך את הביטחון שלפחות שווי הרכב יוחזר לך במקרה של גניבה.

הדבר תלוי בהפעלת אמצעי המיגון הנדרשים ונקיטת אמצעי זהירות בסיסיים בעת עזיבת הרכב, זאת על פי השכל הישר ובבחינת סוף מעשה במחשבה תחילה.

לקריאה נוספת: מגבלותיו של ביטוח החובה

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור