x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

איך נקבעת עלות הביטוח?

תאריך: 23/03/2015 14:30
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

ביטוח רכב הוא מוצר שכמעט כל אחד רוכש בימי חייו. לכאורה, מדובר במוצר פשוט למדי – אם קורה משהו לרכב, חברת הביטוח תשפה את בעליו על הנזק.

אך בפועל, קביעת מחירו של ביטוח רכב זו אופרציה כלכלית המורכבת ממספר רב של משתנים וכוללת בתוכה רבדים של ניהול סיכונים, כלכלה התנהגותית, מחקר רב ושימוש נכון במאגרי מידע.

מבטחות הרכב הינן חברות עסקיות המעוניינות להרוויח מעיסוקן.

בבסיסם של עסקי הביטוח עומד הצורך ליצור מרווח מספיק בין הסכומים אותה מחזירה חברת הביטוח ללקוחות שהפעילו את הפוליסה לבין הסכומים אותם משלמים הלקוחות בכל שנה.

המשימה העיקרית של חברת הביטוח היא לתמחר באופן מדויק ככל האפשר את הסיכון למימושו של ביטוח הרכב בשנה מסוימת וכך לנקוב במחיר שהתוחלת אותה הוא מייצג הינה חיובית – כלומר מחיר הביטוח חלקי סכום שיפוי עתידי שתשלם החברה במקרה של הפעלתו יהיה גדול יותר מהסיכוי הסטטיסטי שהביטוח יופעל.

כדי לעשות זאת באופן מוצלח על חברת הביטוח לברר כמה שיותר פרטים רלוונטיים על האדם הרוכש ממנה ביטוח, על הרכב בו הוא נוהג ועל המקום בו הוא מתגורר.

לאחר שעשתה זאת, החברה תשווה את הנתונים שאספה למאגר המידע הנמצא בידיה ובעזרת מומחים לניהול סיכונים ולסטטיסטיקה תוכל לקבוע מחיר לביטוח שישקף לה תוחלת רווח המספקת אותה, זאת גם בהתאם לתחרות בשוק.

חשוב להדגיש כי תהליך זה רלוונטי בעיקר לביטוחים מסג ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', שמופעלים למטרות רווח גרידא על ידי החברות. ביטוח חובה הוא ביטוח שונה במקצת בו מחויבים כלל בעלי הרכבים, השיפוי בו מוגבל וכך גם מחירו שנקבע על ידי הממשלה.

קראו גם על: ביטוח מקיף צד ג'

משתנים אופייניים לביטוח רכב

לנתונים האישיים של הנהגים הנוהגים ברכב קיימת חשיבות מכרעת מבחינת חברת הביטוח. זאת כיוון שבאופן קל ומדויק יחסית יכולות החברות להבין באיזה גילאים מועדים יותר נהגים לתאונות ולכן יבקשו לדעת את גיל הנהג, ותק הנהג, מה מידת המועדות לתאונות עתידיות של נהג שכבר היה מעורב בתאונה או יותר בעבר, מה ההבדלים בין גברים ונשים במישור זה ועוד.

לצד נתוני הנהגים צפויה חברת הביטוח לתמחר באופן שונה רכבים מסוגים שונים, לרוב ביחס ישר עם מחירם – שכן אם דגם הרכב יקר יותר הוא יעלה יותר לחברה בשיפוי עתידי.

לסוג הרכב יכולה להיות השפעה נוספת שכן החברות יודעות כאשר סוגים מסוימים של רכבים מועדים יותר לגניבות ולפריצות ולכן יבקשו לתמחר את הסיכון שלהם בהתאם.

באופן דומה נותנות החברות משקל גם למקום מגוריו של בעל הרכב, לעיתים באופן לא רשמי ונסתר מעיני הציבור – שכן קיימת שונות גבוהה בין שיעור גניבות הרכב בערים שונות בישראל.

כל אלה, מאפשרים לחברת הביטוח לקבוע מחיר לביטוח באמצעותו היא צופה שיתאפשר לה להפיק רווח מפעילותה. כמובן שכאשר התחרות בשוק מתגברת, גם לה תהיה השפעה נרחבת על מחיר הביטוח אך באמצעות איסוף המידע יכולה החברה לדעת מה מבחינתה מהווה גבול אותו אינה יכולה לחצות בתחום המחיר.

לקריאה נוספת: טיפים לרכישת ביטוח

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור