x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

רכישת רכב מחברת ליסינג

תאריך: 25/01/2015 16:54
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

כיום מרבית המכוניות החדשות הנמכרות בישראל, נמכרות לחברות ליסינג ומוחכרות בליסינג תפעולי לחברות המספקות לעובדיהן רכב צמוד.

גם שוק המכוניות מיד שנייה, מורכב ממכוניות מליסינג אשר בהתאם לעסקאות הליסינג, נחשבות לישנות. מאמר זה ישפוך אור על יתרונות וחסרונת שיטה זו.

קיימות שתי שיטות ליסינג עיקריות- ליסינג מימוני וליסינג תפעולי.

ליסינג מימוני

בעסקת ליסינג מימוני, אשר מאפשרת להנות מרכב חדש, מבלי לשלם את מלוא הסכום בפעם אחת, משלמים מקדמה בגובה של כ- 20% משווי הרכב, בנוסף לתשלום חודשי קבוע ובתמורה מקבלים רכב חדש לתקופה של מספר שנים, בהתאם לתנאים שנקבעו מראש. מרגע החתימה, הרכב אמנם נמצא בבעלות הלקוח, אך יחד עם זאת הרכב משועבד לחברת הליסינג עד לתום התקופה.

רכשת רכב חדש? עכשיו הזמן לעשות ביטוח לחץ כאן לקבלת להשוואת מחירי ביטוח

בסוף תקופת הליסינג, תמורת תשלום נוסף, ניתן יהיה לקבל בעלות מלאה על הרכב, זאת במחיר נמוך יחסית ובהתאם לשוויוה של המכונית. במידה והלקוח בוחר לסיים את העסקה, הוא יכול למכור את המכונית חזרה לחברה או להמשיך ולהתקדם לעסקה חדשה.

ליסינג תפעולי

במקרה של ליסינג תפעולי, בעלות הרכב כפי שהיא מופיעה ברישון הרכב, היא של חברת הליסינג והרכב הוא למעשה מושכר, אם כי הוא נמצא ברשותו של הלקוח לאורך תקופה ארוכה, בדרך כלל לכ- שלושים וששה חודשים.

חברת הליסינג מציעה חבילה הכוללת תחזוקה שוטפת, טיפול בתקלות, טיפול בכל הכרוך בטסט השנתי כולל אגרה ותשלומי ביטוח.

ניתן להוזיל את ההוצאות, על ידי ויתור על חלק מהשירותים המוצעים. חברות ומעסיקים אשר מספקים רכב צמוד לעובדיהם, לרוב יעדיפו את הליסינג התפעולי.

המעסיק ישלם את התשלום לחברת הליסינג ועל העובד לשלם מס הנקרא שווי שימוש אשר נקבע בתקנות מס הכנסה והוא השווי הכספי המגלם את טובת ההנאה שבשימוש הפרטי ברכב.

מהם החסרונות ברכישת רכב מליסינג?

רכבי ליסיניג לרוב משמשים כרכבי עבודה ועל כן הקילומטראז' שלהם עלול להיות גבוה יחסית, בכל יום הם נמצאים הרבה מאד שעות על הכביש ולכן הם מעורבים ביותר תאונות דרכים.

קראו בהרחבה על: אמצעי בטיחות ברכב חדש

בנוסף לא ניתן לדעת את טיב הנהג שעשה בהם שימוש או מה היה סוג השימוש.

מבחינת רמת האבזור שרכב ליסינג מציע, לרוב מדובר על אבזור בסיסי ביותר ונמוך מאלה של רכב מקביל בשוק הפרטי.

החיסרון הכי משמעותי בקניית רכב מליסינג הוא במחיר, מהסיבה הפשוטה שהסכום הכולל של פריסת התשלומים לעיתים משתווה לסכום של רכב חדש.

מהם ההיתרונות ברכישת רכב מליסינג?

כמצופה, מחיר המחירון של רכב מליסינג הינו נמוך בכ- 6 עד 17 אחוזים מרכב זהה, מאותו דגם ומאותה שנת ייצור.

במגרשי חברות הליסינג אפשר למצוא מגוון רחב של מכוניות חדשות יחסית, במצב מצויין, במחיר אטרקטיבי ובלי הרבה ברבורים וחיפושים.

חברות הליסינג רוכשות את המכוניות מהיבואן בהנחה משמעותית ולעיתים אף מציעות הנחות משמעותיות במכירה מול הלקוח.

בנוסף חברות הליסינג גם מספקות אחריות על המכללים העיקריים ובגלל שמדובר בגופים גדולים ומסודרים שחלה עליהם חובת גילוי נאות הסיכוי שהם יתחמקו מאחריות הינו קטן ביחס להתנהלות מול מוכר פרטי.

לקריאה נוספת: נקודות למחשבה לפני קניית רכב חדש או משומש

טיפים לפני רכישה

ביכולתך לעקוף את הסיכונים הכרוכים בקניית רכב מליסינג על ידי בדיקה ויזואלית מדוקדקת, נסיעת מבחן וכמובן אסור לוותר על בדיקה במכון מוכר ואמין, אפילו אם קיבלת אישור בדיקה מהחברה. רכב שכזה, רצוי לקנות ישירות מחברות הליסינג ולא ממגרשי מכוניות משומשות אליהן נשלחות המכוניות הבעייתיות יותר.

לפני כל קנייה מומלץ לערוך השוואת מחירים מקיפה, לברר את רמת האיבזור המקובלת לאותו דגם ולגלות על פי מחירוני רכב את השווי הריאלי ובהתאם לנסות ולהפחית ממחיר המחירון. לדרוש מהחברה את היסטוריית התחזוקה המלאה של המכונית וכן הוכחות להתקנת חלפים מקוריים, כולל צמיגים.

קיראו בהרחבה על: תיקונים במוסך הסדר

חשוב לזכור שחיי המדף של רכב המשמש כמכונית ליסינג הם קצרים ולכן רוב חברות הליסינג מעוניינות לפנות את מקומם של רכבים שכאלה לטובת רכבים חדשים, אז יש מקום להתמקח.

באותה נשימה לא באמת מדובר על רכבים ישנים, אלה על מכוניות בנות כמה שנים מועטות ולכן על ידי התנהלות חכמה ניתן לבחור מתוך מגוון גדול של מכוניות שמצבן מעולה ולהנות גם ממחיר מציאה.

לקריאה נוספת: מדריכים לרכישת ביטוח רכב משתלם

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור