x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

מלחמה במכת מדינה - תאונות דרכים

תאריך: 26/08/2014 14:11
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!
כל אחד מאיתנו שומע מדי יום על תאונת דרכים קשה ומרובת נפגעים, שארעה באחד מכבישי ישראל. חלק מאיתנו, שממש מכורים לחדשות ברדיו, מעודכנים הרבה יותר ויוכלו לספר אודות תאונות דרכים ומספר הנפגעים היומי, כאילו היה זה מזג האויר. אבסורד, לא?

נסו לחשוב אחורה. לשנה שעברה, חודש שעבר, שבוע שעבר, אך יותר סביר להניח שהיום בבוקר. האם יצא לכם לחכות זמן שנראה כאין סופי (כי עוד לא שתיתם את הקפה של הבוקר ולמעשה גם לא הספקתם לצחצח שיניים ואתם מתים להגיע לקופסת טיק טקים) רק כדי לפתע לראות לימינכם רכב (הזכרתי שאתם במסלול הימני?) שלקח יוזמה ויצר נתיב נוסף לשימושו האישי במה שידוע לשאר העם כ"שוליים"?

האם יצא לכם לראות בכביש עירוני בעל מזדה שש נכנס לפניכם לנתיב במהירות 120 קמ"ש בלי סימן אזהרה אחד ויחיד? האם זה כל כך קשה להזיז מעט את ידית הפלסטיק הממוקמת בנוחות בקירבת ההגה שתפקידה להודיע לנהגים האחרים על כוונותיך? (אבל תודה על הקרדיט שניתן לנו בתחום קריאת המחשבות של הנהג לפנינו)

האם ראיתם רכב חולף על פניכם במהירות על טבעית, ובדקתם את מד המהירות שלכם רק כדי לגלות שאתם בעצמיכם נוסעים במהירות מאה וארבעים קמ"ש, אז באיזה מהירות למען השם הוא נוסע? מה המרחק בינו לבין תאונת דרכים קשה?

ואחרון חביב, האם אי פעם ניסיתם להשתלב בעומס מתוך כביש צדדי רק לגלות שהנהג בדרך הראשית רואה נוף נעים יותר כשהוא חוסם לכם את הכניסה מאשר כשהוא עומד ומחכה שני מטר אחורה?

אם עניתם בחיוב על כל השאלות האלו, כנראה שאתם נוהגים בכבישי ישראל והסיכוי להיות מעורבים או להפגע (חס ושלום) כתוצאה של תאונת דרכים גבוה!

תאונת דרכים בישראל - שגרת יום כואבת ויקרה

מדי יום אנחנו שומעים ידיעות על נערים שלקחו את מכוניות ההורים ללא רישיון וגרמו לתאונות, נהגי משאיות תשושים ואדישים שהתעלמו מכמה רמזורים וחיסלו משפחה שלמה, רוכבי אופניים שנדרסו בזמן רכיבה, וכמה קשה לדעת שכל זה באשמתינו. אנחנו הגורם המוביל לכל אותן תאונות דרכים נוראיות.
 
לקריאה נוספת: המדריך המלא למבוטח במקרים של נזקי רכב

הבעיה הראשונה והעיקרית שלנו היא אי הבנת האחריות שניתנה בידינו בעת שקיבלנו את רישיון הנהיגה. ברגע שהתנענו את הרכב ניתנה בידינו חזקה על הישרדותם של הנהגים שנוהגים על אותו הכביש, הולכי הרגל באיזור, חייהם של חברינו ברכב וחיינו שלנו עצמינו. כנראה שזה לא הזמן לשחק בפלאפון, למרוח אודם או לסרק את נוצות הטווס במשחקי אגו עם נהגים אחרים.

ההתנהלות ה"ישראלית" שלנו מובילה לסטטיסטיקות של כ-600 הרוגים בשנה בתאונות הדרכים בארץ, אלפי פצועים קשה ומעל שלושים אלף תאונות דרכים בשנה. חישבו על משפחות ההרוגים ועל כמה אנשים בפועל כל תאונה טראגית שכזאת משפיעה.

איך מונעים תאונות דרכים?

עכשיו בואו נגיד לשניה שישראלים יהיו ישראלים, ואי אפשר לשנות התנהגות אנושית.

ישנו פיתרון שאינו תלוי בהתנהלות הכוללת על הכבישים ומאפשר הפחתה מידית בכמות התאונות.

שיפור תשתיות הכבישים מונע תאונות דרכים, ומפחית מחומרת התאונות המתרחשות.

שוליים רחבים, גדרות הפרדה, ריבוי נתיבים וכבישים חלקים וסלולים היטב מורידים מכמות הלחץ הנפשי של הנהג העצבני ומאפשרים לו לנהוג בנינוחות בנוסף לערך הבטיחותי של שיפור הכבישים.

קיראו בהרחבה על: אמצעי בטיחות לרכב

עם זאת, מסתבר ש-14 מיליארד שקלים שהתושבים מזרימים לממשלת ישראל מדי שנה אינם מספיקים לטיפול בבעיות תשתית בכבישים, או שהבטיחות שלנו פשוט אינה בעדיפות כל כך גבוהה ומכת תאונות דרכים והרוגים אינה מזיזה לאף אחד, שוב, אבסורד!

בצד החינוכי של בעיית התאונות התכופות בדרכים, מטפלות בעיקר עמותות פרטיות כגון "אור ירוק".

ענישה מהסוג שמדינת ישראל מציעה, לא הולכת לטפל בשום בעיה. חינוך מעשי כגון משטחי החלקה במימון המדינה ופיתרון בעיות והתמודדות עם מצבים בזמן אמת עשויה לעזור.

אין ספק שחינוך מגיל צעיר לאתיקה התנהגותית בכבישים יפתור המון מהבעיות, ויתן לדורות הצעירים כמה שנים להפנים את הרצינות בה יש לקחת את הנהיגה בכבישים.

לד"ר פיל (הפסיכולוג מהטלוויזיה) יש אימרה שהוא תמיד שולף לזוגות שנוטים להתווכח ולריב הרבה: "אתם רוצים להיות צודקים או אתם רוצים להיות מאושרים?"

במקרה של הנהיגה הבטוחה: "אתם רוצים להיות צודקים או אתם רוצים להיות בחיים?".

בסוף היום, הנהג שעקפתם לא חוזר הביתה ואומר לעצמו : "וואו באמת נהגתי לאט במסלול השמאלי. איזה תותח ההוא שעקף אותי והראה לי מה זה." סתם העלתם לעצמיכם את הפיוז, ויכולתם לגרום לאיזה תאונת דרכים בדרך.

שפרו את איכות חייכם, את איכות חיי הנהגים סביבכם והגדילו את הסיכוי שלכם לחזור הביתה בשלום. אתם אמנם לא יכולים לשלוט במצב הכביש, אבל אתם יכולים לשלוט באיך אתם מתמודדים איתו. נהגו בזהירות ובסבלנות וכולנו נאכל ארוחת ערב עם המשפחות.

קיראו: מהי הגנת אשם תורם?

צריך להתחיל לעשות משהו, כל אחד לעצמו וכולם ביחד. תאונות דרכים הן מכת מדינה וצריך לשים לזה סוף!

לקבלת יעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בדיני נזיקין לחץ: תאונת דרכים
השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור