x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

ביטוח רכב לתקופות קצרות

תאריך: 25/03/2015 16:50
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

במרבית המקרים נהוג לרכוש ביטוח רכב לתקופה של שנה ובכלל זה ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. אולם, נסיבות ומצבים שונים מובילים לצורך ברכישת ביטוח רכב לתקופה קצובה. ביטוח זה מכונה בעגה המקצועית ביטוח זמני או לתקופה קצרה.

בין הטעמים לרכישתו נמנים מעבר או נסיעה למדינה בחו"ל, מכירת רכב ישן, קנייה של רכב חדש או קבלת רכב ממקום העבודה לצד סיבות אישיות שונות.

ביטוח רכב לתקופות קצרות הלכה למעשה

ביטוח ליום אחד או לימים ספורים - הסוג הפחות שכיח של ביטוחי רכב קצרי מועד, מצריך מתן מענה אפקטיבי מצד חברות וסוכנויות הביטוח. צורך זה נוצר במצבים של החלפת רכב ישן בחדש בהם נותר פער בין שתי תקופות הביטוח; במקרי הרשאה זמנית לשימוש ברכב על ידי אחד מבני המשפחה אשר אינו נוהג בו ברגיל וכד'.

ביטוח לשבוע - בהתאם לחוק, התקופה המינימאלית לעריכת ביטוח רכב זמני עומדת על שבוע ימים.

ביטוח לחודש - קיימים מקרים המובילים לצורך בעריכת ביטוח רכב לתקופה של חודש ימים או מספר חודשים, בעיקר בנסיבות של נסיעה לחו"ל.

יתרונות חסרונות ופתרונות - ביטוח רכב קצר מועד

באופן עקרוני ניתן לרכוש ביטוח רכב זמני אף לפרקי זמן קצרים וחברות הביטוח נכונות למתן מענה ביטוחי בפורמט זה.

אולם, הלכה למעשה לא כל ספקי הביטוח בארץ מאפשרים ללקוח לרכוש פוליסה זמנית. הטעם לאי ההיענות נעוץ בחוסר הכדאיות הכלכלית אשר נלווה למהלך. עקב כך ספקי ביטוח רבים בוחרים להתעלם מפניות הלקוח בעניין זה.

עיקר חוסר שיתוף הפעולה הינו מצד סוכנויות הביטוח והגופים המשווקים ביטוח באופן ישיר, אשר מבקשים לא לספק כל שירות בתחום.


בפני המבוטח קיימות מספר דרכים להתמודד עם הבעיה, בהן:

עריכת סקר שוק מקיף ואיתור גוף ביטוחי שמוכן לערוך ביטוח לתקופה קצרה תוך ביצוע השוואת מחירים לבחירה בהצעה הכדאית והמשתלמת. ברמת העיקרון, חברות הביטוח בניגוד לסוכנויות מחויבות לספק ללקוחות הפונים אליהן פוליסת רכב לתקופה קצרה.

במרבית המקרים ידרש המבוטח לתשלום עלויות גבוהות יותר לעומת מחירה של פוליסה רגילה וזאת בכדי שחברות הביטוח יוכלו להרוויח אף הן מהמהלך.

במידה ולא עלה בידי המבוטח לאתר ולו חברת ביטוח אחת הנאותה לשתף עמו פעולה, קיימת בידיו האפשרות לפנות לביטוח הפול - גוף ביטוחי הפועל בארץ מכוח החוק ומקנה אפשרות רכישת ביטוח עבור כלל האוכלוסייה, לרבות המעוניינים בביטוח רכב זמני. 

קיראו בהרחבה על: טיפים לבעלי רכבים לביטוח רכב יעיל

ביטוח הפול פועל ללא דרישת עמידה בתנאים מקדימים ומציע מענה לכל מי שלא הצליח לרכוש פוליסת רכב קצרת טווח מגורם ביטוחי אחר. התשלום בהתאם - יקר באופן יחסי בהשוואה לפוליסות רגילות הנמכרות בשוק. 

בלית ברירה, דרך אפשרית נוספת הכרוכה בהפסד כספי מסוים עבור הלקוח, הינה רכישת ביטוח רכב לתקופה מלאה כאינטרס של ספקי הביטוח ובהמשך, ביטולו או העברתו לרכב אחר.

כמה עולה ביטוח רכב לתקופה קצרה?

החוק קובע מפורשות את גובה תעריפי ביטוח הרכב לתקופה קצרה:

במסלול של ביטוח לתקופה מינימאלית בת שבוע ימים גובה הפרמיה עומד על חמישה אחוזים מגובה הפרמיה השנתית שמציע אותו גורם ביטוחי, על בסיס חישוב יומי עד שבוע.

במסלול ביטוח ארוך משבוע ימים עומד התעריף על חמישה אחוזים מהפרמיה השנתית בתוספת 0.3% עבור כל יום ביטוח נוסף.

שיטה זו מחייבת את כל חברות הביטוח בעשיית ביטוח לתקופה קצרה אלא בקבלת היתר מיוחד לסטות מכך מטעם המפקח על הביטוח.

בכדי שחברות הביטוח ייהנו מרווח כלכלי מסוים בעסקאות אלה, עלויות ביטוח רכב לתקופה קצרה גבוהות כאמור ביחס למחירן של פוליסות ביטוח רגילות ועלותן גבוהה במיוחד במידה והביטוח מבוצע דרך הפול.

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור