x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

נוהג/ת מעט? מגיע לך הנחה בביטוח רכב!

תאריך: 18/01/2015 12:17   מחבר: ביטוח רכב MPH
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

חברות הביטוח השונות הבינו לאחרונה כי קיים פלח שוק שלם שהן עדיין לא הצליחו לתפוס. על מנת לעודד נהגים או בעלי רכבים של מכוניות בממעיטות בנסיעה, הוציאו חברות הביטוח פוליסת רכב משודרגת לרכבים שלא רואים הרבה כביש.

החשיבה הכלכלית מאחורי התכנית

מה שעומד בבסיס המחשבה מאחורי תכניות ההנחה בביטוחי רכב לממעיטים לנסוע, הוא עידוד ההצטרפות של לקוחות חדשים לפוליסות הביטוח של החברה.

מצד אחד, החברה נהנית מלקוחות חדשים שמשלמים פרמיות בסיכון נמוך ביותר, והלקוחות מהצד השני נהנים מתנאים אטרקטיביים לרכישת ביטוח רכב.

לאור מחקרים של שנים, חברות הביטוח השונות, וביניהן חברת הראל שמשיקה את פוליסת הביטוח "אפגרייד 10,000", מצאו וגילו כי פלחי השוק המשתלמים ביותר לביטוח הם קשישים, ואנשים שממעטים לנסוע.

פלחי שוק אלה משלמים באופן קבוע את הפרמיה, ונהיים ללקוחות מרוצים של החברה במשך שנים. מהצד השני לעומת זאת, רק מבקרים נדירים ביותר הלקוח תובע פיצויים מחברת הביטוח, וזאת משום שדרגת הסיכון שלו נמוכה ביותר.

קיימים מספר פלחי שוק נוספים הידועים כ"איכותיים" יותר עבור חברות הביטוח, בעוד שכל חברה בוחרת את פלח השוק בו היא מתמקדת. חלק מהחברות מציעות שירותי ביטוח יחודיים ומוזלים לנשים. החשיבה הכלכלית מאחורי הפנייה לפלח שוק זה היא המספר הנמוך של תאונות הדרכים הקטלניות בהן מעורב פלח השוק.

פלח שוק נוסף הוא נהגים ותיקים בעלי רישום מזערי של דו"חות, תאונות ומפגעי בטיחות. המחשבה מאחורי הפנייה לפלח שוק זה היא הסיכון הנמוך לתאונה בקרב הנהגים הותיקים והמנוסים.

קיראו בהרחבה על: תיקוני רכב במוסך הסדר

למי מיועדת התוכנית שמציעה הנחה על ביטוח רכב שלא נוסע הרבה?

עיקר פלח השוק שאליה מכוונת התכנית הוא קשישים שממעטים לנסוע, או בעלי רכבים המחזיקים רכב נוסף לצרכים בסיסיים וקרובים (להוציא את הילדים מהגן, עבודה ובחזרה וכו').

תכניות ההנחה השונות מציעות הוזלה של כעשרים אחוזים ממחיר הפרמיה המלא לנהגים שלא נוסעים למעלה מ10,000 קילומטרים בשנה. פלח שוק זה אמנם לא גדול במיוחד באופן יחסי לנהגים בארץ.

קיראו עוד על: פוליסות ביטוח רכב משתלמות לסטודנטים

לא נוהג/ת הרבה? הביטוח הזה בשבילך!

ההצטרפות לתכנית היא למעשה קלה ופשוטה. אין שום צורך בהוכחה מיידית ומוחשית של מד הקילומטרים ברכב. כל מה שצריך לעשות הוא לדבר עם אחד מנציגי חברות הביטוח ולהזמין אותם להצגת הפרמיה.

לאחר שחותמים על הסכם הביטוח נרשם המספר שמופיע על הקילומטראז', עד לשנה הבאה, בה נבדק מרחק הנסיעה הכולל שהרכב עבר באותה שנה.

הנחה בביטוח - הרכב לא עושה הרבה קילומטרים בשנה?

במקרה של תביעת פיצויים מחברת הביטוח בודק שמאי החברה את רישום הקילומטראז' של הרכב, ומוודא כי אכן הרכב עמד בדרישות הקילומטראז' המוגבל של הפוליסה.

קיראו: מתי כדאי לרכוש ביטוח קולקטיבי?

במידה והרכב עמד בדרישות, הלקוח מקבל את הפיצוי שמגיע לו, ומשלם דמי השתתפות עצמית כפי שנקבע לו בפרמיה. במידה והרכב לא עמד בדרישות הקילומטראז' המצוינות בפרמיה, ישלם פי שלוש מגובה דמי ההשתתפות הרגילים.

רוצה לחסוך הרבה כסף ברכישת פוליסת ביטוח לרכב עם קילומטרז' שנתי נמוך? לחץ להשוואת מחירים

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור