x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

נהג חדש או צעיר? הכל בפוליסת הביטוח שלך!

תאריך: 21/08/2014 11:37
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

עולם ביטוח הרכב מתייחס למגוון סוגים של נהגים ובין היתר לנהג חדש ולנהג צעיר. בקרב הציבור קיימת נטייה לחשוב, כי שני סיווגים אלה מצריכים את אותה פוליסת הביטוח, אך המדובר בסברה שגויה.

ההבדל המרכזי נעוץ בפרמטר המגדיר את שני סוגי הנהגים: בעוד נהג חדש מוגדר על פי משך זמן החזקת הרישיון - פחות משנתיים, הרי שההתייחסות לנהג צעיר הינה על פי גילו בלבד - פחות מעשרים וארבע.  

לצורך רכישת ביטוח רכב מתאים חשוב לעמוד על ההבדלים בין נהג חדש לנהג צעיר.

הגדרות נהג חדש ונהג צעיר

נהג חדש מוגדר בחוק כמי שהינו בעל רישיון נהיגה במשך משנתיים ולמטה מכך. הטווח של חברות הביטוח נע משנה ופחות ועד שנתיים ימים.

על פי החוק, במשך שלושת החודשים הראשונים שלאחר קבלת הרישיון חלה על נהג חדש חובה לנהוג בלוויית נהג מלווה. נהג צעיר או נהג חדש?

מגבלות נוספות המוטלות על נהג חדש, שאינן חלות על נהג צעיר, הן כמות הנוסעים שרשאי נהג חדש להסיע ברכב - עד שני נוסעים ובנוסף, השתת עונשים חמורים יותר בביצוע עבירות תנועה.

נהג צעיר אינו מוגדר בחוק הישראלי. מדובר בסטאטוס שיצרו חברות הביטוח, בגדרו נכללים נהגים אשר גילם פחות מעשרים וארבע. 

הכוונה היתה ליצור רף גילאי אשר עד אליו מקובל להתייחס לנהג כאל צעיר וחסר ניסיון. בנוסף, גילאי נהגים צעירים מתאפיינים בנטייה לנטילת סיכונים בלתי מחושבים, לרבות בכביש.

חברות ביטוח רבות נוהגות לחלק נהגים צעירים לשתי קטגוריות גיל: נהגים שטרם מלאו להם עשרים ואחת ונהגים מגיל עשרים ואחת עד גיל עשרים וארבע.

נוכח הסיכון הגבוה בו מעורבים נהגים צעירים בשתי קבוצות הגיל פוליסות הביטוח לנהג צעיר הינן יקרות בהשוואה לפוליסות עבור נהגים שאינם מוגדרים כצעירים מבחינה גילאית, למעט נהגים חדשים.

סוגי ותעריפי הביטוח עבור נהג חדש ונהג צעיר

ביטוח רכב עבור נהג צעיר או נהג חדש יכלול שילוב של ביטוח חובה וביטוח מקיף, הכולל גם ביטוח צד ג'.

הגדרת סוג הנהג משפיעה בהתאם על מחירי פוליסות הביטוח.

קיראו בהרחבה: איפה קונים ביטוח רכב זול?

עלות פוליסת נהג צעיר הינה גבוהה בשל אחוז תאונות הדרכים בהן מעורבים נהגים צעירים ביחס לכלל האוכלוסיה. מפאת התנהלותם המסוכנת והבלתי אחראית של נהגים רבים בגילאים אלה מתווסף לפוליסת ביטוח הרכב עבורם מרכיב נוסף, המייקר את העלות. כמו כן, קיים שוני בכיסוי בין שתי קבוצות הגיל הנכללות בגדרי נהג צעיר.

במטרה להפחית את העלויות הגבוהות ניתן להציג בפני חברת הביטוח עבר ביטוחי ואישי חף מעבירות תנועה. בנוסף, קיימת אפשרות להפעיל את הביטוח לפרק זמן מוגבל של הנהיגה גופה, לדוגמא בסופי שבוע או בשעות מסוימות במהלך היום, דבר המוזיל את מחיר הפוליסה. 

לקריאה נוספת: הנחות בביטוח רכב לנשים

עלות פוליסת נהג חדש גבוהה אף היא נוכח היכללות נהגים אלה בקבוצת סיכון לביצוע משגים בשעת הנהיגה ועקב כך למעורבות בתאונות דרכים. זאת בשל חוסר מיומנות וניסיון בנהיגה, בשילוב הגיל הצעיר אשר מאפיין רבים מהנהגים החדשים.

מצב דברים זה מוביל לייקור עלות הפוליסה, כשחברות ביטוח רבות גובות תוספת תשלום עבור פוליסות נהג חדש - בהיבט ביטוח החובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג' הנכלל במסגרתו.

משתנים נוספים המשפיעים על גובה הפוליסה עבור נהג חדש או צעיר הינם: סוג הרכב, דגם ושנת יצור - ככל שמדובר ברכב יקר יותר יעלה גובה הפוליסה, מספר הנהגים ברכב, כמות הרכבים בבית - שעה שמשפחה מחזיקה מספר רכבים והנהג החדש או הצעיר מיועד לנהוג על יותר מרכב אחד יש להגדיר את הפוליסה בהתאם, מכסת עבירות התנועה שבוצעו על ידי הנהג המיועד קודם לרכישת הביטוח וכמובן התנאים שמציעה חברת הביטוח הספציפית.

קיראו כמה עולה: ביטוח רכב לנהג חדש

עצות להוזלת תעריפי פוליסות הביטוח

חברות הביטוח השונות מציעות פוליסות ביטוח יעודיות לנהגים חדשים או צעירים, במגוון תנאים. מאחר והתעריפים משתנים מחברה אחת לאחרת וההבדלים עשויים להגיע לסכומי כסף ניכרים, מומלץ לערוך סקר שוק מקדים, להשוות מחירים ועלויות וכמובן להתייעץ עם מומחים בתחום ביטוח הרכב..

כל אלה במטרה לבחור בחברה המציעה את הפוליסה המשתלמת ביותר - שעלותה זולה מחד ומאידך מספקת כיסוי אופטימלי הכולל את מירב התנאים הנדרשים.

קיראו על: ביטוח רכב מוזל לחברות

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור