x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

כמה עולה לעשות ביטוח מקיף למשאית?

תאריך: 31/08/2011 16:29
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

במסגרת ענף ביטוח הרכב תופס תחום ביטוח עבור משאיות נתח מצומצם ומעטות הן חברות הביטוח אשר עוסקות בו.

בד בבד, נוכח העובדה שמשאית הינה כלי רכב בעל פוטנציאל סיכון גבוה על הכביש קיימת חשיבות רבה לעריכת ביטוח מקיף עבורה.

מאפייניה הייחודיים של משאית מבחינה ביטוחית

משאית הינה כלי רכב כבד, המיועד להובלת מיני סחורות וציוד. סוגים שונים של משאיות נבדלים זה מזה במאפייניו של כלי הרכב, משקלו והייעודים עבורם הוא משמש.

בהיבט המשקל ניתן למצוא משאיות קלות, בינוניות וכבדות ומבחינת הייעוד: משאיות המשמשות לצורכי נשיאת ציוד כבד, חומרי בניין, הובלה,פינוי פסולת, משאיות שטח ועוד.

מידת הסיכון הכרוכה בנהיגה במשאית הינה רבה יותר מפאת משקלו הגבוה של כלי רכב זה ותדירות נסיעתו בכבישים עירוניים ובינעירוניים, כחלק משטף התנועה.

לפיכך, נהגי משאיות מחויבים בנהיגה זהירה ומחושבת, במהירות קבועה, תוך הקפדה על ערנות והימצאות בנתיב הימני של הכביש. בנוסף, נדרשת החזקה ברישיון נהיגה מיוחד המתאים לנהיגת רכב במשקל העולה על ארבעה טון.

ביטוח מקיף למשאית - כמה זה עולה לנו?

עבור הנוהגים במשאית מהווה הביטוח מרכיב חשוב.

בתחום זה מוצעים מספר סוגי ביטוחים: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג' אשר נכלל במסגרת הביטוח המקיף. את פוליסת הביטוח המקיף ניתן לרכוש בחברה המבטחת או בסוכנות ביטוח אחרת מזו בה נרכשה פוליסת ביטוח החובה של הרכב.

ביטוח רכב מקיף נחשב בהגדרתו לביטוח רשות. ביטוח מסוג זה מציע הגנה רחבה יותר לעומת ביטוח החובה בהתקיים נסיבות המתאפיינות בהיקלעות הרכב לסיכון מוגבר מסוגים שונים.

נוכח האמור מומלץ לרכוש ביטוח מקיף שעה שמדובר ברכב שעלותו גבוהה או כזה המוביל סחורה יקרת ערך בתדירות יומיומית, דוגמת משאיות.

ביטוח מקיף מציע כיסוי עבור הנזק אשר עשוי להיגרם למשאית גופה בהתממשות אחד או יותר מהתרחישים הבאים: תאונת דרכים, התנגשות, התהפכות; התלקחות - עקב שריפה, פיצוץ או מכת ברק; גניבה ונזק שנגרם בעטיה או בעקבות ניסיון גניבה וכן מעשי זדון מכוונים; פגעי טבע דוגמת שיטפונות, גשמי זעף, שלגים, רעידת אדמה או התפרצות הר געש.

קיראו בהרחבה על: ביטוח מקיף למוניות

הפיצוי הניתן במסגרת ביטוח מקיף הינו תלוי נסיבות ועל פי מדיניות הגורם המבטח. על אופני הפיצוי המקובלים במסגרת ביטוח מקיף ובכלל זה עבור משאיות נמנים: תיקון כללי של המשאית או החלפת החלק שניזוק במידת האפשר, מתן רכב חלופי מאותה קטגוריה או מסוג דומה או תשלום עבור הנזק שנגרם במזומן.

מרכיב נוסף הכלול במסגרת הביטוח המקיף הינו אחריות צד ג' בגין נזק רכוש - ביטוח המגן מפני נזק אשר עשוי להיגרם לרכושו של צד שלישי כפועל יוצא מהשימוש ברכב, במקרה תאונה או פגיעה.

אילו גורמים משפיעים על עלותה של פוליסת ביטוח מקיף למשאית?

תעריפי הפוליסות בתחום זה משתנים בהתאם לסוג המשאית, משקלה וייעודה.

גורמים נוספים המשפיעים על עלות הפוליסה הינם:

בהיבט הנהג / מספר נהגים - גיל, קיום עבר פלילי-תעבורתי, מספר שנות החזקת רישיון ורקע של מעורבות בתאונות דרכים.

מבחינת המשאית עצמה
- מנוף, ציוד הובלה המותקן על המשאית או אבזור נוסף יקרו את עלות הפוליסה.

בהיבט הכמותי - ביטוח מקיף עבור מספר משאיות שמחזיק בבעלותו מעביד יאפשר קבלת הצעת מחיר קולקטיבית, זולה ומשתלמת יותר.

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור