x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

מערכות מיגון לרכב ודרישות חברת הביטוח

תאריך: 09/02/2015 14:42
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

לפי הסטטיסטיקה שיעור גניבות הרכב בישראל עולה משנה לשנה. תופעה נפוצה זו גורמת לעליה מתמדת בתעריפי ביטוח הרכב.

אחד הפיתרונות הטובים ביותר שנמצאים כיום בשוק הינו מיגון הרכב. כמובן שלא תמיד מערכות מיגון הרכב מהוות מכשול עבור הגנב לפרוץ את הרכב אך זהו הפיתרון האידיאלי ביותר הנמצא כיום.

בנוסף פוליסות ביטוח הרכב מקיף ולעיתים גם פוליסת ביטוח רכב צד ג' מגדירות תנאים המחייבים את מבוטחיהם למגן את הרכבים שלהם כתנאי מקדים להסכמת חברת הביטוח לבטח את הרכב.

כל חברת ביטוח מגדירה מהם המיגונים המחייבים לכל סוג רכב כך שרוב סוגי המיגונים הנמצאים כיום בשוק מותאמים לדרישות סוכנויות הביטוח.

השוק מלא במגוון אמצעי מיגון שונים. אמצעי המיגון הנפוצים יותר הם האמובלייזר, קודנית, מערכת אזעקה היקפית ומערכות פוינטר או איתוראן. כדאי לדעת שישנם מכוניות חדשות שמספקות גם מיגון לרכב כחלק בלתי נפרד ממפרט הרכב, כפי במיובא לארץ.

בכל מקרה, בעת השוואת מחירי ביטוח רכב יש לקחת בחשבון גם את דרישותיהן של חברות הביטוח בכל הנוגע למערכות מיגון למיניהן.

מערכות מיגון לרכב מסוג אימובלייזר

אימובילייזר (משבת מנוע) הוא מנגנון מיגון אלקטרוני. ברכבים החדשים פעמים רבות המיגון מובנה מראש במכונית.

במכוניות ישנות ניתן להוסיף מערכת אימובילייזר חיצונית אך היעילות מפני מניעת גניבות תהיה קטנה יותר. המערכת הינה מערכת אלחוטית הכוללת שני מרכיבים עיקריים. מפתח התנעה ויחידת קליטה.

לקריאה נוספת: מתי ולמה חברת הביטוח מבקשת בדיקת פוליגרף?

מערכת מיגון קודנית

מערכבת מיגון לרכב מסוג קודנית היא מערכת המאבטחת את פעולת האימובלייזר. תפקידה למנוע התנעת רכב באמצעות מפתח גנוב.

מערכת מיגון זו כוללת לוח מקשי מספרים אשר מתחבר למערכת האימובלייזר. כך מערכת הזרקת הדלק נדרכת רק כאשר הוכנס מפתח ההתנעה והוקש הקוד הסודי בקודנית. השילוב בין מערכת מיגון אימובלייזר וקודנית פעמים רבות מספק את חברות הביטוח על מנת שיאשרו לבטח את הרכב.

קיראו: איך להתמודד עם גניבת רכב?

מערכת אזעקה

מערכת אזעקה היא מערכת מיגון אלקטרונית שמספקת הגנה לכלל הרכב. כיום חברות הביטוח מחייבות רק רכבים יקרי ערך להשתמש במערכת מיגון זו. ישנם מערכות אזעקה שונות כאשר הן מורכבות ממספר רכיבים בסיסיים התלויים בדגם האזעקה ואופציות ההפעלה.

קופסת בקרה מרכזית ממוחשבת

קופסא זו כוללת תוכנת ניהול מרכזית שבאמצעותה מנוהלות פונקציות המערכת. הקופסא מכילה מערך הזנות המורכב מחיישני פריצה שונים, צופר אזעקה ואנטנה לשידור אות רדיו לנייד, הבהוב מנורות, מנעולי דלתות, סגירת חלונות, מנגנוני ניתוק הזרמת דלק והתנעה ועוד.

מערך חיישני הפריצה

מערכת החיישנים מספקת הגנה היקפית. כאשר היא שולחת אותות פריצה לקופסת הבקרה המרכזית, קופסת הבקרה מעבדת את האותות ומפעילה את האזעקה בהתאם לאירוע.

דרישות חברות הביטוח למיגון רכבך

חברות הביטוח השונות דורשות מערכות מיגון מבעלי הרכב באופן קבוע. דרישות הביטוח משתנות בהתאם לשוויו של כל כלי רכב. כמובן שדרישותיהן של חברות הביטוח בנושא מערכות המיגון רלוונטיות כמעט אך ורק בעת רכישת פוליסת ביטוח מקיף, ולא כאשר המדובר על ביטוח חובה.

רוב המכוניות החדשות מגיעות עם מערכת מיגון בסיסית. במידה וישנו צורך להתקנת מערכות מיגון לרכב נוספות גובה עלות ההתקנה יכול לנוע בין מאות שקלים לאלפים.

שימו לב כי בעלי רכבי יוקרה נדרשים להתקין ברכב גם מערכות בקרה וניטור מסוג איתורן / פוינטר, שהנן מערכות יקרות ביותר ובנוסף לכך נושאות בעלויות חודשיות קבועות - דמי מנוי.

לקריאה נוספת: מהו ביטוח רכב דפינצריאלי?

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור