x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

האם חברות הביטוח מכירות את העבר שלך?

תאריך: 09/02/2015 13:13
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

כאשר אנו מבקשים לרכוש פוליסת ביטוח לרכב קיימים גורמים רבים לקביעת עלות הפוליסה הספציפית שלך. 2 מבוטחים שבבעלותם רכבים דומים, עשויים לשלם סכומים שונים עבור ביטוח מקיף לרכב.

ביטוחי רכב מתחלקים ל-3 קבוצות עיקריות:

לכל אחד מסוגי הביטוחים גורמים שונים הקובעים את עלות הביטוח: גיל ותק הנוהגים, נהיגה בשבת, סוג הרכב ועלותו, רמת המיגון הבטיחותית הקיימת ברכב, מיגון כנגד גניבות המותקן ברכב, איזור מגורים, האם הרכב נחשב "גניב" ביחס לאחרים.

יתכנו מצבים שבהם עלות הביטוח לרכב הנחשב "גניב" תהיה גבוהה מרכב אחר אשר מחירו גבוה יותר.

ניתן להגדיר גורמי מחיר אלה כגורמים קבועים אשר יהיו זהים לגבי כל אדם המבקש לרכוש את פוליסת הביטוח.
 
קיים גורם נוסף, אשר נקבע על פי זהותו האישית של רוכש הביטוח ועברו הביטוחי. גורם זה מוגדר כ"הנחת היעדר תביעות" והוא תלוי במישרין בהיסטוריה הביטוחית של כל אחד מאיתנו.

מהי הנחת היעדר תביעות?

כשאנו מבקשים לרכוש ביטוח רכב, אחת מהשאלות שאנו נשאלים היא האם היו לנו תביעות כנגד חברת הביטוח ב-3 השנים האחרונות.

במידה ואנו מבצעים חידוש של הפוליסה באותה חברה, המידע הזה מצוי כמובן בידיה, אולם במצב בו אנו רוכשים ביטוח בחברה אחרת אנו מחויבים לדווח על תביעות קודמות במידה והיו, כשברוב המקרים אנו נדרשים להמציא אישור לכך מחברת הביטוח הקודמת.

לקריאה נספת: מהם הונאות ביטוח וכיצד הן פוגעות במבוטחים?

חשוב לדעת כי אסור בשום אופן להסתיר או להעלים מידע זה, שכן מעבר לכך שזו עבירה על החוק, במידה ונגיע למצב של תביעה כנגד חברת הביטוח, בגין מקרה ביטוחי ויתגלה כי הדיווח הראשוני היה שקרי, אנו עלולים להגיע למצב שבו תביעתנו תדחה ולא נקבל את דמי הביטוח.

הנחת היעדר התביעות יכולה להגיע לסכום לא מבוטל העשוי להיות מעל אלף ₪ ויותר. חשוב להבין כי מבחינת חברת הביטוח, הגורם הקובע אם נרשמה לגבינו תביעה כנגדה הוא האם החברה שילמה לנו או לא.

לדוגמא: הנקודה רלוונטית גם למצב בו אנו מכוסים בביטוח מקיף והרכב נפגע בתאונת פגע וברח ולא הצלחנו לאתר את הנהג הפוגע. אנו כמבוטחים נהיה זכאים אמנם לפיצוי אולם המקרה ייחשב כתביעה.

האם חברות הביטוח זוכרות לנו תאונות או תביעות קודמות?

השאלה הנשאלת היא עד כמה הזיכרון של חברות הביטוח "קצר"? האם הן מתחשבנות איתנו רק בגין תביעות של 3 השנים האחרונות?

באופן רשמי התשובה היא כן. חברות הביטוח אמורות להתחשב רק ב-3 השנים האחרונות בנוגע לנושא זה.

אולם תשובה מדויקת יותר ניתן לחלק ל-2 חלקים:


במידה ותבענו את חברת הביטוח בגין תאונה, ולאחר 3 שנים עברנו לחברת ביטוח חדשה, אנו נקבל בוודאות את מלוא ההנחה כיוון שמבחינת החברה החדשה זה המידע שקיים ברשותה.

במידה ואנו ממשיכים עם אותה חברת ביטוח שאותה תבענו לפני 4 שנים, האם היא זוכרת? על מנת לבדוק זאת אנו צריכים לבצע חישוב בעצמנו תוך השוואת מחירי הפוליסות ששילמנו בשנים הקודמות ולוודא שאנו אכן מקבלים את ההנחה לאחר שעברו 3 שנים מאז התביעה האחרונה.

למידע נוסף: כיצד נקבעת עלות ביטוח הרכב?

מאחר ולא תמיד ניתן לעשות זאת בצורה מדויקת, שכן המחירים משתנים משנה לשנה, מומלץ לבדוק ולהשוות את המחירים עם חברות ביטוח רכב נוספות.

לקריאה נוספת: מהן דרישות חברות הביטוח?

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור