x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

רכב מוכן לחורף עשוי למנוע תאונת דרכים!

תאריך: 08/09/2014 14:55
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

הכן רכבך לחורף – זו לא רק סיסמא

בכל שנה אנו שומעים את הסיסמא המוזכרת בכותרת אך למרות היותה נדושה יש לה חשיבות רבה. על אף שבארץ החורף הוא קל יחסית בהשוואה לנהוג באירופה או בארה"ב ישנה משמעות גדולה להכנת הרכב לקראת התנאי השונים שצפויים בחורף. בדיקה קטנה במוסך, שלרוב ניתנת בחינם, תגלה אם רכבכם תקין ומוכן לקראת החורף. שינויים קטנים שעשויים להציל חיים ולמנוע תאונת דרכים.

צמיגים

הצמיג הוא אולי אביזר הבטיחות החשוב ביותר ברכב עקב היותו זה ששומר על הקשר בין הרכב לכביש. צמיג פגום עלול לאבד אחיזה בקלות ואף להתפוצץ במקרים קיצונים מה שיכול להביא לאיבוד שליטה ולמצב של תאונה.

לכן יש לבדוק היטב את הצמיג. יש לוודא שעומק החריצים בצמיג הוא לפחות על מנת שהצמיג יוכל לנקז את המים היעילות ולשמור על יכולת ציפה. בנוסף יש לבדוק את דופן הצמיג שאינו יבש ושאין בו סדקים.

אם אחד משני התנאים מתקיים הצמיג קרוב לסוף חייו ויש להחליפו. יש גם לבדוק את איזון הגלגלים מה שנקרא במקומתינו "כיוון פרונט" כדי שרמת השחיקה בצמיגים תהיה זהה והרכב יוכל לשמור על יכולת היגוי תקינה. כמו כן רצוי לשמור על לחץ אוויר תקין בצמיגים לפי הוראות היצרן ויש להקפיד על כך כל השנה.

מגבים

כמו הצמיגים גם המגבים העשויים גומי או סיליקון סובלים מהקיץ הישראלי. החום הקייצי גורם להם להתייבש ולאבד מיעילותם.

קיראו: נהיגה בטוחה בחודשי הקיץ

יש לבדוק את המגבים שאינם סדוקים או קרועים, רעש חריקה על השמשה בעת פעולתם יעיד על כך.

בכל אופן רצוי להחליפם בכל שנה, השקעה קטנה שמחזירה את תמורתה כבר בגשם הראשון.

אורות ומערכת החשמל

תנאי הראות בחורף נמוכים לכן ישנה חשיבות יתרה לתפקודם של הפנסים. יש לבדוק את הנורות של כל פנסי הרכב, הקדמיים, האחוריים וגם פנסי הערפל באם הם קיימים.

לקריאה נוספת: נהיגה בטוחה בחורף

אם ישנן נורות שרופות יש להחליפן. יש גם לבדוק את אטימות הפנסים שלא יחדור גשם וישבש את פעולתם. יש לבדוק את תקינות מערכת החשמל ולוודא שאין נתיכים שרופים.

כמו כן חובה לבדוק את תקינות המצבר על מנת שתובטח הספקת חשמל סדירה למערכות החשמליות של הרכב. לא נעים להיתקע ללא יכולת להניע את הרכב ביום גשום וקר.

הקפדה על תקינות המצבר והחלפתו פעם ב-3 שנים מועילה מאד. חובה להדליק אורות בכל דרך גם בשעות היום החל מה-1 בנובמבר למרות שרצוי לנהוג כך כל השנה.

מערכת בלימה

כאשר הכביש רטוב וחלק מתארך מרחק הבלימה של המכונית לכן יש להקפיד שהבלמים מתפקדים כראוי ויוכלו לבלום את הרכב בבטחה. יש לבדוק את מצב רפידות הבלמים, באם הן שחוקות יש להחליפן.

קיראו בהרחבה: מידע בנושא בטיחות רכב

כמו כן נבדק גם מצב נוזל הבלמים ואם ישנו אוויר במערכת הבלימה שפוגם ביעילותה. ברכבים בהם מותקנת מערכת למניעת נעילת גלגלים,
ABS, רצוי לבדוק את תקינות המערכת ואף לתרגל את השימוש בה במגרש סגור.

הקפדה על כללים בסיסיים אלו ובדיקה של מכלולי הרכב החיוניים יכולה להציל חיים בבוא העת. סעו בזהירות.

לחצו כאן לקבלת טיפים לחיסכון בדלק

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור