x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

נזקי גוף עקב תאונת דרכים

תאריך: 09/09/2014 15:20
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

נזקי תאונות דרכים מתחלקים לשלושה סוגים: הראשון הוא נזקי גוף (ביטוח חובה), השני נזקי הרכוש – לרכב המבוטח (ביטוח מקיף) והשלישי הוא נזקים לרכוש של צד שלישי (ביטוח צד ג').

במאמר זה, ריכזנו עבורכם את הנקודות החשובות ביותר, בכל הנוגע להתנהלות מול חברות ביטוח, במקרים של נזקי גוף. קראו אותו, במקרה של (לא עלינו) פגיעה עקב תאונת דרכים, המידע הזה ישמש אתכם.

את מי תובעים על נזקי גוף בתאונת דרכים?

בתאונת דרכים עשויים להיות נפגעים שונים: נהג הרכב, תובע פיצויים עבור נזקי גוף מחברת הביטוח שמבטחת את הרכב, כך גם הנוסעים ברכבו – אין זה משנה מי אשם בתאונה.

לקריאה מורחבת:
מהי הגנת אשם תורם?

הולכי רגל תובעים את חברת הביטוח של הרכב שפגע בהם, אם נפגעו ממספר רכבים, יוכלו לתבוע כל אחת מחברות הביטוח, או את כולן יחד.

במקרים של פגיעה בהולכי רגל בתאונת "פגע וברח", או על ידי רכב שאין לו ביטוח רכב, יוכלו הולכי הרגל לתבוע את קרנית, הקרן לנפגעי תאונות דרכים.

במקרים אלו, חשוב להקפיד על רישום מדויק ומפורט ככל הניתן של פרטי הרכב ולבקש מהמשטרה אישור, המעיד על התרחשות התאונה.

אם תאונה הדרכים התרחשה במסגרת העבודה, בדרך אליה, או בדרך ממנה, יתכן ומדובר בתאונת עבודה ואז ניתן לתבוע פיצויים גם ממבטחת הרכב וגם מהמוסד לביטוח לאומי.

אם הנפגע מבוטח בפוליסות ביטוח פרטיות, כמו ביטוח אובדן כושר עבודה, או תאונות אישיות, יוכל לתבוע פיצוי על פי הפוליסות הללו, במקביל לתביעת הפיצויים ממבטחת הרכב.

נזקי גוף בתאונת דרכים – תיעוד רפואי

במקרים של תביעות פיצויים נגד חברת ביטוח רכב, עבור נזקי גוף, גובה הפיצוי נקבע בעיקר ביחס להיקף הנזק. לפי כך, לתיעוד רפואי על מצבכם הבריאותי לאחר התאונה חשיבות רבה ותיעוד זה ישמש אתכם בעתיד, בבית המשפט, בבואכם להוכיח את היקף הנזק שנגרם לכם ולתבוע פיצוי.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת עבור ביטוח רכב, לחצו כאן: השוואת מחירי ביטוח רכב

כבר בשלבי קבלת הטיפול הרפואי הראשוני לאחר התאונה, חשוב להקפיד להציג בפני הצוות הרפואי את מכלול התלונות והפגיעות מהן אתם סובלים, ולוודא כי כל תלונותיכם מתועדות.

כמו כן, צלמו פגיעות יבשות בגוף, גם אלו ישמשו כראיה בבית המשפט, בתביעתכם נגד חברת הביטוח. בהמשך, אספו ושמרו כל ראיה הנוגעת להשלכות הפגיעה על תפקודכם, להוצאות הרפואיות והשיקומיות להן נדרשתם ולפגיעה ביכולת השתכרותכם.

פיצויים עבור נזקי גוף בתאונת דרכים

תרגום נזקי גוף שנגרמו לכם, לסכום כספי שנועד לפצות עבורם, הנו משימה מורכבת ובית המשפט נעזר במדדים וכלים שונים, בכדי להעריך את היקף הנזק וסכום הפיצוי ההולם. בנוסף, עליו לחקור לעומק כל מקרה ולדרוש ראיות מהימנות, בכדי למנוע מקרים של הונאת ביטוח.

לקריאה נוספת: המדריך המלא למבוטח במקרים של נזקי רכב

קיימים שני סוגי נזקים, נזקים ממוניים ונזקים שאינם ממוניים. מחד, עליו להמנע מלחייב את חברת הביטוח לשלם סכום שאינו יחסי למידת הנזק. מאידך, עליו לקבוע סכום שיאפשר לנפגע את כל האמצעים הכלכליים לשיקום בריאותו וניהול אורח חיים סביר.

את הנזקים הממוניים קל יותר להוכיח ו"לתרגם" לכסף, המרכיבים העיקריים בהם נוגעים להוצאות רפואיות והפסדי השתכרות. נזק שאינו ממוני, כמו סבל, כאב, אובדן הנאות החיים, הוא נזק קשה יותר להוכחה, שכן אין קבלות וחשבוניות, או תלושי שכר שיסייעו לכמתו.

ככלל, הפיצויים עבור הנזקים הלא ממוניים, מחושבים בהתאם לשיעור נכותו של התובע, גילו, פרק זמן האשפוז והשיקום ועוד. כל אלו יכולים לזכותו בפיצוי מקסימאלי של כ – 145,000 ₪.

נזקי גוף בתאונת דרכים - נזקים ממוניים

על הנזקים הממוניים, כאמור, ניתן למנות הפסדי שכר ואובדן כושר עבודה. הפיצוי עבורם יקבע בהתאם ליכולת ההשתכרות שקדמה לתאונה, שיעור הנכות, משך זמן הנכות וגילו של המבוטח ביחס לגיל הפרישה.

בכל הנוגע להוצאות כספיות להן נדרש המבוטח בעקבות הפגיעה בתאונה, ניתן לקבל פיצוי עבור עלויות טיפולים, שיקום, עזרים רפואיים, תרופות, נסיעות תכופות לטיפולים או בדיקות ובמידת הדרוש – עזרה צד ג', התאמת דיור ורכב. עבור כל אלו, יש להקפיד ולשמות את הקבלות שמעידות על הוצאותיכם.

קיראו בהרחבה על: ביטוח מקיף למונית

תביעה משפטית נגד החברה שמכרה לכם פוליסת ביטוח רכב, עלולה להמשך זמן רב ולעיתים נדרשות מהנפגעים הוצאות כלכליות רבות בכדי לשקם את בריאותם, או לקבל את הסיוע הנדרש להם.

במקרים של מצוקה כלכלית ניתן לבקש "תשלום תכוף" – כלומר, המבוטח יקבל תשלום קבוע לכיסוי הוצאות המחיה שלו, על חשבון סכום הפיצוי שייפסק לזכותו בעתיד.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב שלא תמצא משתלמת ממנה,
לחץ כאן: השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור