x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

פורום ביטוח רכב

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
נושא / מחבר תאריך
 • צריכה עזרה מהמומחים שלכם (ורד) 23/01/2020 14:03
  (סגור) כותרת: צריכה עזרה מהמומחים שלכם מחבר: ורד תאריך ושעה: 23/01/2020 14:03
  אשמח להכוונה ולעזרה משפטית בעניין הבא אליו נקלעתי.
  קניתי רכב משומש (בן 3 שנים) בטרייד-אין מחברת ליסינג מוכרת בארץ בעלות של כ60.0 אלף שח.
  אני כקונה לא חשבתי לקחת את הרכב לבדיקה מפני שהראו לי בדיקה תקנית שנעשתה ממש בסמוך למועד הקניה, ובמחשב היסטורית התיקונים היתה נראית תקינה (בשפה שלהם "רכב נקי")
  משקניתי את הרכב עשה לי כל הזמן בעיות "קטנות" כמו רעידות בהנעה לאחר. בדיקה שלי מול קונים אחרים של הדגם הזה הבנתי שזו מחלה של הרכב וצריך להתרגל..
  בו בזמן ששאלתי אנשים האם זה מצב תקין, יצרתי קשר עם היבואן על מנת שישלחו לי את כל היסטורית הטיפולים של הרכב כי הובטח לי שטופל במוסך מורשה.
  מששלחו לי את ההיסטוריה חשכו עיניי, ב51000 שהרכב עבר, הספיקו להחליף לו ראש מנוע ורצועת טיימינג ואינספור טיפולים שכן כאלה לא נאמרו לי במעמד הקנייה, אחרת כמובן לא הייתי ממשיכה בקניית רכב זה. אציין ואומר שבחברת הליסינג לא נאמר על הטיפולים הללו שבוצעו לרכב והם בכלל לא רשומים במחשב ז"א שמישהו מהחברה דאג להוציא את הטיפולים הללו מהרישומים.
  לפני יומיים הרכב העלה עשן סמיך בצבע לבן מהאגזוז, אחרי שכבר כשבוע אני עוקבת לראות נזילה של מים שהתחילה מהרדיאטור, פניתי אופן פרטי למוסך בעיר שאני מטפלת בו ברכב בדרך כלל וזה אמר לי שאין נזילה ממיכל הרדיאטור ושאמשיך לעקוב.
  החלטתי להתקשר לשירות הלקוחות של חברת הליסינג ואלה שלחו אותי למוסך אקספרס שלהם כי הרכב נמצא עדיין בתחום האחריות משלא עברה שנה ממועד הקנייה.
  במוסך נאמר לאחר בדיקה מקיפה שצריך להחליף *מנוע* ושכדאי ועדיף שלא אסע ברכב בינתיים כי מספיק שפעם אחת לא אבדוק טוב את נזילת המים אוכל להסב נזק לרכב וחברת הליסינג תתנער מאחריות.
  תודה למי שקרא, השאלות שלי:
  1. אני כרגע בלי רכב, מנסה להוציא מהם רכב חלופי כי תהליך יכול לקחת גם שבוע ואני עובדת מחוץ לעיר וחייבת להתנייד עם רכב (מה גם שיש לי ילד נכה שצריך הסעה ברכב). מעבירים אותי להמתנה ומבטיחים שיחזור נציג מנהל אך אין מענה. האם יש דרך להוציא מהם רכב חלופי?
  2. האם יש כאן עילה לתביעה על חוסר תום לב, או אי גילוי נאות, בבקשה לפיצוי על עוגמת הנפש או לחילופין ביטול העסקה?
  3. האם תוכלו להמליץ על עורך דין שיוכל לקחת על עצמו את הטיפול בתיק אם יש עילה?

  תודה רבה.
 • נזק לרכב (יוסי) 21/01/2020 14:08
  (סגור) כותרת: נזק לרכב מחבר: יוסי תאריך ושעה: 21/01/2020 14:08
  ביצעתי נזק לרכב של מישהו אחר (בטעות כמובן), השאלה היא לגבי עלות התיקון,
  הנזק הוא מינורי (עיקום וניקוב קל בפגוש), וקיבלתי כבר הצעות מחיר לתיקון בעלות של 500-800 ש"ח.
  בעל הרכב רוצה לחהליף את הפגוש לאחד חדש בעלות גבוהה, כך שאצטרך להפעיל את הביטוח שלי, בעלות של כ3500 ש"ח

  השאלות הן:
  1) מי צודק ?
  2) במידה ואני לא מוכן להפעיל את הביטוח, האם חלה עלי חובה משפטית כלשהי ?
  3) בונוס - במידה והסיפור יגרר לבית משפט, האם ביטוח הרכ תקף גם רטרואקטיבית ? מה המשמעות מבחינת ביטוח חדש (בהקשר של היעדר תביעות) ?

  חשוב לי לציין שהנזק נעשה כאשר בעל הרכב לא היה באיזור, והשארתי לו פתק מתוך נכונות לעמוד בעלות התיקון, אני לא מחפש להתחמק מאחריות, אלא להבין מה באמת העלות שחלה עלי.

  תודה רבה מראש!
 • נתקלתי בבעיה עם רכב (עידו) 20/01/2020 16:05
  (סגור) כותרת: נתקלתי בבעיה עם רכב מחבר: עידו תאריך ושעה: 20/01/2020 16:05
  נתקלתי בבעיה מסויימת ורציתי לדעת מה מצבי מבחינה משפטית.
  חיפשתי לקנות רכב ונכנסתי לאחד המגרשים מחברות הרכבים (טרייד אין ליסינג וכו וכו) מבין הגדולות בארץ.
  נתקלתי ברכב וסגרתי מחיר מול הנציג 61 אלף שח.
  שילמתי "דמי רצינות" 1000 שח תוך כדי שהנציג אומר שאין מצידי שום התחייבות ושום דבר, רק כדי "להוריד את הרכב מהמכירה" ולהעביר אותו למגרש הנ''ל ממגרש אחר של אותה החברה שאוכל לראות אותו ולקחת לבדיקה.
  הגעתי שבוע לאחר מכן ולקחתי את הרכב לבדיקה לאחר שהנציג התחייב שחוץ מתיקוני צבע טמבון קדמי ואחרי הרכב פיקס שום דבר לא תוקן, לא עבר תאונה או מכות כאלה ואחרות, נטו צבע של שפשופים ושריטות לטמבון הקדמי והאחורי כאמור.
  כבר כשלקחתי את הרכב לבדיקה ראיתי שהגריל הקדמי סדוק, אמרתי לנציג והוא התחייב לתקן ושהוא לא היה מודע לזה.
  שילמתי 500 שח לבדיקה במכון שבחרתי ובבדיקה התגלו תיקונים בשתי הכנפיים, תיקוני צבע בטמבון הקדמי והאחורי, בולם תקול ועוד תקלות כאלה ואחרות רצועות וכו..
  חזרתי למגרש והנציג שדיברתי איתו לא היה נוכח, אמרתי לנציג שקיבל אותי שדיברתי עם נציג בשם כזה וכזה ואמרתי לו כל עוד הרכב לא תקין אני לא יכול להתקדם, יש תיקונים והרכב ממש לא תקין כמו שאותו נציג תיאר לי. הנציג אמר אין שום בעיה נשלח לתיקון הכול בסדר. אמרתי לו תעשה מה שאתה חושב זה רכב שלכם אני לא לוקח אותו ככה ולא מתקדם איתו ככה.
  כדי לקצר ולא להלאות אותכם החלטתי לרדת מהעניין וביקשתי החזר כספי של דמי הרצינות.. כמובן הבדיקה לא רלוונטית כי אני החלטתי לקחת לתיקון.
  המגרש בתגובה אומר שבגלל שהרכב נשלח לתיקון ה1000 שח לא חוזרים אליי.. אני מבחינתי לא חתמתי ולא התחייבתי בשום שלב ומה שהנציג צייר לי זה שכל עוד לא שילמתי את הסכום על הרכב ה1000 שח חוזרים אליי נקודה..
  מה מצבי בנושא? הצדק איתי, אוכל לתבוע תביעות קטנות?
  ומה הדין בנוגע לדמי רצינות באופן כללי? הם יכולים לחייב לקוח על תיקון שהם בכל מקרה צריכים לעשות לרכב כי הם תיארו את הרכב כ"תקין לגמרי"?
  תודה!
 • מה עלי לעשות עכשיו? (אלירן) 09/01/2020 10:52
  (סגור) כותרת: מה עלי לעשות עכשיו? מחבר: אלירן תאריך ושעה: 09/01/2020 10:52
  אתמול מכרתי רכב, הקונה בדק אותו ונסע בו והרגיש אותו. החליט שהוא קונה אותו. אמר לי אני יעביר לך 11,000 ביקשתי לראות צילום מסך שאשתו ביצעה אליי העברה. הוא הראה לי שיש בקשה להעברת הסכום אך לא הבחנתי שלא נלחץ אשר את העברה.

  אני היום מגלה שלא נכנס לי כסף של העברה לחשבון בנק. אני מנסה לחייג לקונה ולבדוק מה קורה. במשך שעות הוא לא עונה לטלפונים ולא להודעות וואטצאפ. בסוף השגתי מישהו מהעבודה שלו שידרוש ממנו לענות או לחייג אליי.

  בשיחה הוא אומר אשתי לא רוצה את הרכב. אני יחזיר לך את הרכב בחזרה גם ככה לא שילמתי. נגרמה לי עוגמת נפש+ הוספת יד בבעלות הרכב. הפסדתי ימי עבודה.

  ריצות זמן וכסף. בסוף נאלצתי למצוא קונה אחר שהיה מוכן לקנות את הרכב ב 9,000 ש"ח מהבחור שמכרתי לו ולא קיבלתי את הכסף ממנו. בגלל שהעדפתי לקחת 9,000 במקום לא לקבל לא את הרכב ולא את הכסף.

  מה עלי לעשות במצב זה?
 • עסקת רכב מול מגרש (יוליה) 09/01/2020 09:01
  (סגור) כותרת: עסקת רכב מול מגרש מחבר: יוליה תאריך ושעה: 09/01/2020 09:01
  לפני שנה קנינו רכב ממגרש של חברה מוכרת. כשבעלי בא לראות את הרכב בעקבות מודעה ביד 2 הציעו לעשות טרייד על האוטו שלנו במחיר ממש טוב . כשהחל הדיון על המחיר שנשלם הראה מנהל המכירות לבעלי במסך המחשב את המחירון של יצחק לוי, שהיה קרוב ל80 אלף ואמר שהוא עושה הפחתה על ליסינג (בעלות קודמת) וקילומטרז והרכב יצא 67 אלף. לקחנו מימון על 40 אלף ולא הוספנו כסף מעבר מכאן ניתן להסיק שקיבלנו על הרכב שלנו 27 אלף. יש לנו גם הודעות sms עם מנהל המכירות שתומכות בסכומים. לפני כ3 שבועות עברתי תאונה והרכב הושבת. לדברי השמאי הסכום שנקבל הוא 38 אלף. לא היה לי ברור כיצד יתכן שרכב מאבד תוך שנה מחצית מערכו אז התחלנו לבדוק וגילנו שפשוט גנבו אותנו ברכישה! אמרו לנו שמפחיתים על ליסינג 12% ובפועל מפחיתים 22% וכו.. אבל מעבר לכך, גנבו אותנו במחיר של הרכב שעשינו עליו טרייד!

  חיפשתי בבית כל מסמך שקשור בעסקה וגיליתי שאין לי שום דבר למעט עסקת המימון ושם באותיות קטנות בצד רשום שמחיר הרכב 55 אלף!

  אם הרכב שווה 55 והמימון 40 יוצא שקיבלתי 15 אלף על הרכב שלי, מה שלא תואם את מה שסוכם (יש הודעות sms) ולעולם לא הייתי עושה את זה כי היה לי קונה ב22 אלף. ניסיתי לפנןת אליהם טלפונית 3 פעמים ולדרוש את מסמכי העסקה (מבלי לספר מה הסיבה האמיתית) בפעם הראשונה הבטיחו לשלוח לי בפעמיים הבאות הבטיחו לחזור אלי אבל זה לא קורה.

  ברור לי שאין לי מה לעשות בנוגע לזה ששיקרו לי על שווי הרכב הנרכש וזו בעיה שלי שלא בדקתי.

  אבל האם יש לי מה לעשות לגבי הרכב שמכרתי? שלמעשה לא קיבלתי עליו את המחיר שסוכם?

  והאם יש לי זכות לדרוש את מסמכי העסקה המקוריים? האם יש סעיף בחוק שמתייחס לזה?
 • פניקס סמרט (חנה שדמי ינאי) 06/01/2020 21:19
  (סגור) כותרת: פניקס סמרט מחבר: חנה שדמי ינאי תאריך ושעה: 06/01/2020 21:19
  האם יש ממליצות או ממליצים על הפניקס סמרט - תשלום ביטוח לפי קילמטרז

  הפערים גדולים מאוד בינם לבין אפשרויות אחרות ובהחלט מפתים.
 • ביטוח רכב שאלה מורכבת (ורד) 05/01/2020 13:46
  (סגור) כותרת: ביטוח רכב שאלה מורכבת מחבר: ורד תאריך ושעה: 05/01/2020 13:46
  היי. האם יש מי שעונה פה? תודה!
 • אזהרה לגבי ביטוח רכבי יוקרה AIG וחוות דעתכם (ארז) 02/01/2020 18:54
  (סגור) כותרת: אזהרה לגבי ביטוח רכבי יוקרה AIG וחוות דעתכם מחבר: ארז תאריך ושעה: 02/01/2020 18:54
  שלום לכולם,
  הייתי שמח לקבל את חוות דעתכם בנושא.
  לפני שבועיים התעניינתי ברכישת רכב חדש בשווי 462 אלף ש״ח (כן, יקר, אבל הגשמת חלום). התקשרתי לסוכנות ביטוח גדולה שמתעסקת ברכבי יוקרה כדי לקבל הצעה (גילוי נאות, אישתי מכירה את הבעלים של החברה), קיבלתי מחיר של 12,500 מקיף וחובה, הבנתי, נשמע לי יקר והמשכתי הלאה.
  דיברתי עם האיש מכירות מהסוכנות, והוא המליץ לי להתקשר לחברת AIG ביטוח רכבי יוקרה, ולדבר עם בחור בשם איתי, הבחור ענה לי בדרכו ליום כיף של החברה, בשונה מביטוח לרכבים רגילים, במקרה הזה עונה הנציג ממש ומהר והמספר סלולארי (ולצערי השיחות לא מוקלטות), ואחרי העברת הפרטים שלי ושל הרכב, אמר בביטחון מלא שהעלות ביטוח לרכב הנ״ל (רכב ייחודי יחסית) היא בסביבות ה 9,000 מקיף + חובה, על פניו מחיר מעולה!
  אחרי שבועיים שהעסקה עם הרכב יצאה לפועל, פניתי שוב לAIG כדי לעשות ביטוח, איתי היה כבר מול מחשב וראה שבעצם פנימי כבר לסוכנות לגבי הרכב הזה ואמר לי, מצטער, אבל תצטרך לחזור אליהם, יש לנו הסכם ואתה לא תוכל לרכוש ישירות ממני, חזרתי לסוכנות וקיבלתי את המחיר הקודם עם הנחה קטנה, אבל עדיין 2,500 יקרה יותר.
  מאותה נקודת זמן, לא משנה למי פניתי בסוכנות או ב AIG (נראה שאיתי הוא היחיד בתחום היוקרה אצלם) קיבלתי יחס קר, דאג לחזור אליי מהטלפון במשרד, כדי שמה שהוא אומר עכשיו יוקלט, ודאג לחזור על עצמו שזה המחיר ואין לנו מה לעשות, ולא יכול להיות שיש אנשים שעשו ביטוח בסכום כזה לרכב הזה ועוד כל מיני חירטוטים למיניהם, כדי שאעשה את הביוטוח בעלות הגבוהה דרך הסוכנות שבוודאות יש להם הסכם ברזל ביניהם.

  השאלה כאן, מה דעתכם על המונופול / קומבינה בין הסוכנות הגדולה (והמוכרת יחסית) ל AIG ? האם זה תקין?
  חייב לציין שלמרות ה״קשרים״ בסוכנות הגדולה, הם חזרו על עצמם כמו תקליט שבור, וכמו אנשי מכירות לא ממש מוצלחים.
  לדעתי זאת חוצפה וביריונות של הסוכנות, וכן של AIG
  אבל אשמח לשמוע את דעתכם והמלצותיהם.

  נ.ב כל מה שכתוב פה זה אחד לאחד מה שקרה, הלקוח חשוב, אבל הקשר עם הסוכנות הרבה יותר.
 • בעיה עם רכב שרציתי לקנות (עודד) 26/12/2019 09:39
  (סגור) כותרת: בעיה עם רכב שרציתי לקנות מחבר: עודד תאריך ושעה: 26/12/2019 09:39
  היי , ראיתי רכב למכירה ביד 2 , הלכתי לבחור הביתה לראות את הרכב ורציתי לקחת למחרת לבדיקה, הבחור טען שהוא לא יכול למסור כבר את הרכב מסיבות אישיות ( לי הוא כן סיפר ) ואמר שיוכל למסור את הרכב רק עוד חודש , הציע שנלך לבדיקה ולאחר מכן הרכב ישאר אצלו , אני לא הסכמתי והצעתי לו שנעשה בינינו הסכם דברים שאני מתחייב לקחת את הרכב לבדיקה בעוד חודש רשמנו תאריכים והכל והוא מחוייב לשמור על הרכב ובעוד חודש ניפגש, נתתי לו 1000 שקל מקדמה ורשמנו שמי שמתחרט סופג קנס של 1000 שקל.
  לאחר כחודש בדיוק קבענו להיפגש במכון בדיקה. כבר מחוץ למכון לפני התשלום והכל ראיתי כי יש על האוטו 3 שפשופים גסים במקומות שונים ברכב ומעיכה קלה בדלת שלא היו אז.
  לטענת המוכר זה היה ואני לא ראיתי.
  לי יש תמונות מהיום ההוא שמוכיחות שלא היה , הוא לטענתו יש לו גם אך הוא לא מציג אותן, הציע לי בתור פשרה שנלך למוסך וכמה שיציעו על התיקון הוא משלם.
  אני לא מעוניין שיצבעו את הרכב ב 3 מקומות ורוצה לבטל את העסקה איתו.
  הוא לטענתו לא מוכן להחזיר את ה 1000 שקל כי טוען שהם שלו ואני פוצצתי את העסקה.

  השאלה מי צודק?
  איך ניתן אם בכלל להוציא ממנו חזרה את הכסף?
  האם מספיק מכתב מעורך דין או שצריך ללכת לתביעות קטנות?
  האם תביעות קטנות זה כלכלי לגשת עם סכום כזה?
  אם כן מה הפרוצדורה?

  תודה על הקריאה אשמח למידע.
 • התייעצות עם המומחים לרכב (איציק) 25/12/2019 12:58
  (סגור) כותרת: התייעצות עם המומחים לרכב מחבר: איציק תאריך ושעה: 25/12/2019 12:58
  לאבא שלי יש קיה ריו 2014 1400 שהוא לקח (חכר? השכיר? לא בטוח מה המונח הנכון פה) לשנתיים מחברת ליסינג. לפני שנה הוא החליף מנוע בעלות של 12000. עכשיו הוא צריך להחזיר את האוטו ולבחור אם להשאיר אותו, כשהוא צריך להוסיף 32,000 אם הוא רוצה לקנות אותו מהם.
  העלות של ההחזרה של הרכב אליהם היא בערך 5000 (תיקונים וישור קו).

  הוא אומר שהרכב טוב ומתאים לו להשאיר, לי זה נראה קצת יקר.

  מה אתם חושבים?
 • רכב ליסינג עם אחריות (בת שבע) 11/12/2019 11:11
  (סגור) כותרת: רכב ליסינג עם אחריות מחבר: בת שבע תאריך ושעה: 11/12/2019 11:11
  הי אשמח לסיוע,
  לפני כ10 חודשים רכשנו רכב דרך חברת ליסינג. על הרכב יש אחריות. לפני כשבועיים הלך המנוע לרכב. כשפנינו לחברה שישלמו על התיקון סרבו ואמרו שמכיוון שזה נזק ולא תקלה לא משלמים. הובהר להם שהרכב עבר טיפול בזמן וגם הועברה להם הוכחה(יש לציין שהרכב במוסך והם לא שלחו עובד מטעמם לבדוק את הרכב). כשביקשנו מהם את תוצאות הבדיקות שלהם והחלטתם בכתב דוחים אותנו בטענה שישלחו ובפועל לא שולחים.
  מחפשת עו״ד שיעזור לנו בהתנהלות מול החברה (הוצאת מכתב דרישה לקבלת המידע) והגשת תביעה במידת הצורך.
 • טרייד אין אויס (יוסי) 10/12/2019 09:55
  (סגור) כותרת: טרייד אין אויס מחבר: יוסי תאריך ושעה: 10/12/2019 09:55
  הלכתי לחברת אויס לרכישת רכב בעסקת טריידאין . יש ברשותי 2 רכבים שאחד מהם יבוא אישי. ישבתי עם נציג . הוא ביקש ממני לעשות הערכת שמאי אצל יצחק לוי לרכב המיובא ובדיקה במכון רשוי ל2 הרכבים . עשיתי הכל והגעתי אליו עם הבדיקות של הרכבים והשמאות . אחרי משא ומתן הגענו לסכום שמקובל על שנינו ולחצנו ידיים . נתנו לי פרטי בנק ועשיתי העברת זהב כמו שביקשו בשביל שאני יקח את הרכב במיידי . העברתי חצי מהסכום ואת החצי השני נתתי לנציג כרטיס אשראי שיחייב את השאר ( בסופו של דבר לא חייב) . אני יושב ומחכה במשרד מושכים אותי כל חצי שעה עוד חצי שעה וככה עד סוף היום ( יום חמישי ) ואמרו לי יש קצת בעיות עם המנכל זה ידחה ליום ראשון . הלכתי ממש מאוכזב ועם הרגשה מגעילה וכמובן שהכסף אצלהם . ביום ראשון אני מתקשר לנציג שישבתי איתו והוא אומר יש בעיה המנכל לא מאשר את העסקה כי הוא לא רוצה לקחת את הרכב של היבוא אישי . ביקשתי את הכסף בחזרה ואמר אין בעיה . בנתיים לא קיבלתי שום כסף ובסוף היום אמר רק מחר אני יעשה העברה וישלח לך צילום . אני מאמין שהכסף יחזור . אבל יצאתי משם מאוכזב ומרומה עם טירטורים של 4 ימים וביזבוז של כמה אלפים ( הכי חשוב שכבר מיום חמישי הם פרסמו את הרכב שלי למכירה כבר באתר שלהם שחצי מדינה כבר ראתה את הפרסום שלו וביקשו מחיר שאני לא הייתי מוכר אותו לעולם כנראה להם זה השתלם . הפרסום היה ברשותי כמובן כי מבחינתי הם היו אמורים לקחת אותו כבר באותו יום ) מאד מעוניין לתבוע אותם
  תודה מראש.
 • צריך הכוונה של מומחי רכב (יבגני) 10/12/2019 08:58
  (סגור) כותרת: צריך הכוונה של מומחי רכב מחבר: יבגני תאריך ושעה: 10/12/2019 08:58
  רכב חדש כ10 חודשים על הכביש, ביום מסויים התקשה להניע וכשכן הצליח עשה רעשים מחרידים, נלקח למוסך מורשה מתוקף האחריות והוחלף חיישן שלא עזר, לאחר יומיים חזרה למוסך והתבקשנו להשאיר את הרכב לבדיקות נוספות, בהגעה למוסך אחרי יומיים וראינו את המנוע כולו מפורק בחוץ, נאמר שנדרש להחליף למנוע חדש, הקודם היה עם שמן מאוד צמיגי. לאחר החלפת המנוע התגלה שיש גם בעיה בדלק, היינו רגועים, הרי הכל מכוסה באחריות יבואן. השמן והדלק נשלחו לבדיקת מעבדה חיצונית ולאחר הגעת התוצאות נמסר לנו שנמצא חומר לא מזוהה ולא ידוע גם בדלק וגם בשמן שבעצם פגעו קשה במנוע וגרמו לאכילה ושחיקה פנימית והכריזו על הסרת אחריות, הפנו אצבע מאשימה על התחנת דלק.
  בדקנו מול אנשים שאנחנו מכירים שתדלקו באותה התחנה באותו היום ולא נגרם להם שום נזק.
  הבדיקות הגיעו לידינו עם פרמטרים מסויימים שלא בעל מקצוע לא יצליח להבין ובמלל החופשי מדובר הרבה על ״נוזל קירור״.
  המוסך דורש תשלום מלא על החלפת המנוע, החלפת המיכל דלק והשתתפות על הרכב המושכר שקיבלנו וכמובן בלי הסדרת תשלום אינו מוכן לשחרר את הרכב, הפנו אותנו לחברת הביטוח ששם נאמר לנו שהפוליסה שלנו לא מכסה נזק מכאני.
  לסיכומו של דבר אנחנו נדרשים לשלם עשרות אלפי שקלים, נותרנו בלי רכב וכמובן אובדי עצות.
  אשמח להכוונה
 • איילון ביטוח רכב (עדי) 03/12/2019 15:41
  (סגור) כותרת: איילון ביטוח רכב מחבר: עדי תאריך ושעה: 03/12/2019 15:41
  שלום חברים .
  אחרי השוואת מחירים מצאתי שחברת איילון הכי זולה ... מה דעתכם על החברה האם החא בטוחה ???
 • יש מה לעשות במקרה הזה? (לימור) 03/12/2019 11:16
  (סגור) כותרת: יש מה לעשות במקרה הזה? מחבר: לימור תאריך ושעה: 03/12/2019 11:16
  נניח רכשתי רכב ממגרש רכבים.
  קיבלתי התחייבות כי הרכב תקין, לאחר טיפול ובחוזה כתוב אחריות של חצי שנה על מנוע וגיר.
  אכן נראה שלרכב יש אבא ואמא, כבר בדרך הביתה הרגשתי כי יש בעיה באחד הגלגלים ולמחרת המוכר לקח את הרכב והרכב הוחזר לי מתוקן.

  לאחר כשבועיים שהרכב אצלי (ואף עבר טיפול איפוס-החלפת שמנים ומסננים) התחיל לצאת עשן שחור ולא יכולתי להמשיך בנסיעה עם הרכב.
  מוסך מורשה נתן דיאגנוזה והצעת מחיר, המוכר אמר שהם מגזימים ואמר שאביא את הרכב למוסך איתו הוא עובד ואקבל מחיר נמוך על התיקון.
  בינתיים במוסך שלו אבחנו משהו מעט שונה, בעיה בטורבו (שהדעות חלוקות בנוגע להאם זה מנוע או לא)
  ולאחר מכן גילו גם עשן לבן, והמצב הוא שהרכב כבר שבועיים במוסכים ואני הוצאתי עוד כספים כדי להסתדר בינתיים.
  המוכר טוען שלא יישא בעלויות הטיפול כי אין זה מנוע.
  דרשתי ממנו השתתפות שכן כפי הנראה יצאתי ממנו עם רכב תקול, והתקלה התפתחה כך שאיני יכולה ליסוע ברכב.
  האם יש לי מה לעשות כנגדו? יכולת לדרוש?
  תודה
 • עקיצה במגרש רכב (לימור) 01/12/2019 12:54
  (סגור) כותרת: עקיצה במגרש רכב מחבר: לימור תאריך ושעה: 01/12/2019 12:54
  נניח רכשתי רכב ממגרש רכבים.

  קיבלתי התחייבות כי הרכב תקין, לאחר טיפול ובחוזה כתוב אחריות של חצי שנה על מנוע וגיר.

  אכן נראה שלרכב יש אבא ואמא, כבר בדרך הביתה הרגשתי כי יש בעיה באחד הגלגלים ולמחרת המוכר לקח את הרכב והרכב הוחזר לי מתוקן.

  לאחר כשבועיים שהרכב אצלי (ואף עבר טיפול איפוס-החלפת שמנים ומסננים) התחיל לצאת עשן שחור ולא יכולתי להמשיך בנסיעה עם הרכב.

  מוסך מורשה נתן דיאגנוזה והצעת מחיר, המוכר אמר שהם מגזימים ואמר שאביא את הרכב למוסך איתו הוא עובד ואקבל מחיר נמוך על התיקון.

  בינתיים במוסך שלו אבחנו משהו מעט שונה, בעיה בטורבו (שהדעות חלוקות בנוגע להאם זה מנוע או לא) ולאחר מכן גילו גם עשן לבן, והמצב הוא שהרכב כבט שבועיים במוסכים ואני הוצאתי עוד כספים כדי להסתדר בינתיים.

  המוכר טוען שלא יישא בעלויות הטיפול כי אין זה מנוע.

  דרשתי ממנו השתתפות שכן כפי הנראה יצאתי ממנו עם רכב תקול, והתקלה התפתחה כך שאיני יכולה ליסוע ברכב.

  האם יש לי מה לעשות כנגדו? יכולת לדרוש?
  תודה
 • האם יש יתרון בחברת ביטוח של היבואן? (אורי) 27/11/2019 09:24
  (סגור) כותרת: האם יש יתרון בחברת ביטוח של היבואן? מחבר: אורי תאריך ושעה: 27/11/2019 09:24
  מבקש עצה
  רוכש רכב חדש
  קיבלתי הצעה מחברת הביטוח של היבואן
  יש כמובן הצעות זולות יותר
  השאלה האם יש יתרון לחברת הביטוח מטעם היבואן?
  למעט התחייבות שלהם לחלקים מקוריים ל3 שנים
 • אובדן הנחה על היעדר תביעות (אירית שעובי) 11/11/2019 14:34
  (סגור) כותרת: אובדן הנחה על היעדר תביעות מחבר: אירית שעובי תאריך ושעה: 11/11/2019 14:34
  שאלה: אם הרכב שלי נפגע שלא באשמתי וקיבלתי את תגמולי הביטוח מחברת הביטוח שלי, במידה וחברת הביטוח שלי תבעה את חברת הרכב הפוגע על מה ששילמה לי, עדיין התאונה תפגע באישור היעדר התביעות? תודה
 • אנא עזרתכם לגבי הרכב שלי (עומר) 11/11/2019 10:26
  (סגור) כותרת: אנא עזרתכם לגבי הרכב שלי מחבר: עומר תאריך ושעה: 11/11/2019 10:26
  כשקניתי את הרכב שלי במימון (שילמתי 10 מקדמה ו 40 במימון) בעמדת המכירה עם נציג של החברת רכבים בעת הקנייה ששאלתי אם ארצה לשנות דברים ברכב ולמכור האם אוכל בלי בעיה. (דיברתי לפני עם חברה שזה בעצם היה ליסינג)
  בכל מקרה, הוא אמר שאין בעיה לעשות ברכב כרצוני וגם למכור אם אצטרך.

  הגיעה העת ואני צריך למכור, נשאר בערך שנה לתשלומים, ואחרי חשדות שאבא שלי אמר לי, בשיחה עם המימון - לא ניתן למכור עד הפרעת המימון.

  לא אמרו לי על זה, לא ידעתי על זה, מדובר על חברה חיצונית שהביאה לי מימון והמוכר אמר *במפורש שאני יכול למכור*

  ועוד משהו, במסגרת הקנייה מכרו לנו ביטוח מאוד יקר עם המילים *אם לא תבטח לא ניתן למכור* ושילמתי על ביטוח עוד כ 11 אלף שקל.

  עכשיו למיטב הבנתי לא אוכל להחליף ביטוח כי אני מחוייב להם לעוד כמה חודשים.

  ניתן לעשות משהו בנוגע לזה?

  תודה לכולם.
 • תאונת אופנוע בלי ביטוח חובה (נועם) 04/11/2019 19:35
  (סגור) כותרת: תאונת אופנוע בלי ביטוח חובה מחבר: נועם תאריך ושעה: 04/11/2019 19:35
  שלום,

  מישהיא נכנסה בי בעודי רוכב על קטנוע ללא ביטוח חובה,
  התאונה קרתה באשמתה והתרשלותה המוחלטת.( פנתה בלי להסתכל ל״אין כניסה״ והתנגשה בי חזיתית)
  אין לי נזקי גוף ב״ה, אבל הקטנוע ניזוק מאוד מהתאונה. (3000 ש״ח לערך עלות תיקון )

  לאחר דין ודברים עם הפוגעת היא דורשת שנכניס את הקטנוע למוסך מטעם הביטוח שלה.
  למיטב הבנתי ברגע שאין לי ביטוח בכלל, לא אוכל לתבוע את הנזק מחברת הביטוח שלה.

  שאלותיי:

  א. האם יש אפשרות לתבוע את הנזק מהחברה שמבטחת אותה ובמידה ולא מה האופציות שלי להשיב את עלות הנזקים?

  ב. אני יודע שניתן לתבוע אותה נזיקית ברגע שהיא התרשלה, השאלה אם אני תובע אותה אישית או את הביטוח שלה?
 • בעיה עם ליסינג מימוני (אלה) 04/11/2019 11:04
  (סגור) כותרת: בעיה עם ליסינג מימוני מחבר: אלה תאריך ושעה: 04/11/2019 11:04
  שלום,

  לפני שלש שנים לקחתי רכב חדש מליסינג מימוני. לקראת סוף החוזה פניתי לסוכן לדעת מה הסכום הנותר, והתשובה שקיבלתי הייתה גבוהה בכ-30 אלף מהסכום ששיערתי שישאר (לפי מה שדובר ולפי מה שכבר שילמתי להם)
  מכיוון שלא קיבלתי חוזה לאחר מעמד החתימה, ביקשתי אותו מחברת הליסינג עכשיו.
  לפי החוזה, הסכום אותו הסוכן טען שהוא הסכום הכולל ריבית ומע"מ (לאחר מספר פעמים שנשאל), התברר כסכום ללא.
  הסכום הכולל אותו רוצה החברה גבוה אף ממחיר הרכב בחנות ולמרות שגם העובד בחברה טען כי" זה נשמע גבוה מדי", אף אחד לא טורח לבדוק.
  כבר 3 חודשים שאני רודפת אחרי הסוכן והחברה לקבל תשובות ופירוט, אך נותרת ללא מענה. הסוכן פשוט לא עונה והחברה טוענת כי הסוכן עצמאי ואין להם מה לעשות.
  מבדיקה עצמית, נראה כי הריבית שחושבה כללה את הסכום כולו, למרות ששמתי סכום התחלתי. והם מצידם, מחכים לתאריך הפירעון.
  שאלתי היא - מה כדאי לעשות, האם הם יכולים פשוט להחליט שהם מורידים ממני את הסכום, למרות שאני בקשר איתם והם אלו שלא עונים לשאלותיי? ואם לפנות לעורך דין - איזה?

  תודה רבה מראש.
 • חברת אלדן - זה חוקי? (אתסר) 23/10/2019 16:50
  (סגור) כותרת: חברת אלדן - זה חוקי? מחבר: אתסר תאריך ושעה: 23/10/2019 16:50
  היי
  לפני כשנה בדיוק עשינו אני ובעלי טרייד אין בחברת אלדן
  לפני שמכרנו להם את הרכב הקודם שלנו בוצע החלפה של מנוע באלפי שקלים. שטר המכר המקורי ככל הנראה נשאר באותו רכב.
  זאת שכנראה קנתה את הרכב מאלדן טוענת כי המנוע לא תקין וכרגע תובעת את אלדן.
  מציינת כי אלדן לא עשו בדיקה לפניי קניה,ועידכנו את הנציג כי הוחלף מנוע,ועשינו לו טסט והכל היה תקין!
  היום שנה בדיוק אחרי,קיבלתי טלפון מהחברה וביקשו ממני להעביר בהקדם את השטר מכר המקורי של המנוע,באם לא המנוע ייחשב כגנוב.
  העברתי להם העתק של השטר מכר כי המקור נשאר ברכב שנמכר להם!
  הם טוענים שזה לא מספיק ורוצים את המקורי ואמרו שאם לא אשיג את במקורי התביעה תעבור אליי .
  האם זה חוקי?
נושא חדש חיפוש בפורום חזור למעלה


: עבור אל עמוד