x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

המאבק נגד העלאת תעריפי הביטוח לאופנועים

תאריך: 20/08/2014 16:30
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

הצעת חוק  אשר יזמה חברת הכנסת פאינה קירשנבאום ממפלגת ישראל ביתנו מהווה סימן מבשר טובות לציבור נהגי האופנועים בארץ.

באוגוסט 2011 אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה בכנסת הצעת חוק זו, אשר התכלית העומדת בבסיסה הינה הפחתת תעריפי ביטוח חובה עבור רכב דו גלגלי.

יוקר תעריפי ביטוח החובה עבור אופנועים

ביטוח אופנוע מהווה למעשה את אחת הפוליסות היקרות הקיימות בעולם הרכב כיום. חברות הביטוח אינן ששות לבטח אופנוענים ועלויות ביטוחי החובה לכלי רכב דו גלגליים מצויות במגמה של עליה מתמדת לאורך העשור האחרון.

על הגורמים אשר מייקרים את עלויות ביטוחי האופנועים נמנים: עלותם הגבוהה של כלי רכב דו גלגליים, בעייתיות מיגונם באופן שהופך אותם קלים לגניבה, סיכונים רבים הכרוכים בנהיגה באופנוע המובילים לשיעור מעורבות גבוה של אופנועים ביחס לכלל תאונות הדרכים ולאופיין הקטלני יותר של תאונות מסוג זה.

קיראו בהרחבה על: הסכם חצייה

על הצעת החוק החדשה

הסעיף המרכזי בהצעה הינו כי שמונה אחוזים מסך ההכנסות של ביטוח החובה ישמשו לצורך כיסוי גירעונות ה"פול" - מאגר ביטוחי המשותף לכל חברות הביטוח בארץ ובו מבוטחים מרבית בעלי האופנועים כיום.

ההצעה החדשה מבקשת לשנות את המצב הנוהג בימים אלה.

במסגרת הרפורמה בביטוח החובה שיצאה לדרך בראשית העשור נקבע מנגנון העמסה אשר נועד לפצות על ההפליה לרעה של רכב דו גלגלי.

קראו גם על: ביטוח לאופניים

השיעור שנקבע בהקשר זה עמד על עד שמונה אחוזים. אולם מאז ובאופן הדרגתי הועלו תעריפי הביטוח עבור רכב דו גלגלי כחלק ממדיניות משרד האוצר להפחתת גירעונות הפול.

כפועל יוצא ירד שיעור ההעמסה על כלי רכב דו גלגליים וכיום הוא עומד על מתחת לרף ארבעת האחוזים כאשר במשרד האוצר קיימת כוונה לבטלו כליל ולהשית על רוכבי האופנועים אחריות מלאה על הסיכון הביטוחי שהם גורמים.

טרם הדיון ועל סמך ניסיון העבר היה קיים חשש שמשרד האוצר יכשיל את המהלך ויסכל את אישור ההצעה. אולם, חרף ההתנגדות אושרה ההצעה והחוק הועבר לקריאה טרומית בכנסת.

בד בבד התקבלה החלטה להקים ועדה מקצועית אשר בראשה יעמוד שר המשפטים במטרה לבחון את תחום ביטוח רכב דו גלגלי בארץ.

השלכות קבלת הצעת החוק

במידה ותאושר בשלבים הבאים, הצעת החוק הפרטית של חברת הכנסת קירשנבאום עשויה להוביל להפחתה משמעותית בתעריפי הביטוח של רכב דו גלגלי. ההצעה מהווה צוהר של תקווה עבור רוכבי אופנוע בארץ, אשר מנהלים מזה מספר שנים מאבק עיקש להורדת מחירי הביטוח הגבוהים בענף זה.

לקריאה מורחבת בנושא: ביטוח מקיף לאופנוע לחצו כאן

התחזית היא כי חרף הסנונית הראשונה ומבשרת הטוב במאבק וההישג המשמעותי שרשמו מקדמי החוק צפוי משרד האוצר להערים קשיים מסוגים שונים בהמשך הדרך עד לאישור כניסת החוק לתוקף.

חברת הכנסת קירשנבאום וחברי כנסת נוספים התומכים בהצעה ממקדים כעת את מירב המאמצים במטרה לקדם את החוק ולהביאו לשלבי קריאה שניה ושלישית בכנסת.

קראו באתר על: ביטוח רכב לנהג חדש

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור