x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

נהיגה בטוחה החורף - טיפים לנהג

תאריך: 24/03/2015 14:45
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

אחרי שבשבוע שעבר נתנו לכם עצות כיצד לבדוק ולהכין את הרכב לקראת החורף השבוע אנו נמליץ לכם כיצד לנהוג במזג אוויר חורפי. נהיגה על כביש רטוב שונה לגמרי מאשר נהיגה רגילה בקיץ.

אנא קיראו את הטיפים בעיון וכך תוכלו להגיע הביתה בשלום ולהמנע מתאונות דרכים. מעבר לסיכון שבתאונה, הפעלת פוליסת ביטוח רכב מקיף וקבלת שיפוי, תביא לכך שהפוליסה תתייקר ובשנה הבאה תצטרכו לשלם יותר כסף ובחבל.

טיפים למניעת תאונות דרכים:

כאשר מזג האוויר חורפי יש לנקוט אמצעי זהירות ולנהוג בהתאם לתנאי הדרך.

קודם כל, בעת שנכנסים לאוטו יש להיות לבושים בלבוש נוח שלא יקשה על התנועה ועל תפעול הרכב.

לכן יש להוריד את המעיל ורצוי לנעול נעלים נוחות ולא מגפיים מסורבלים אשר יקשו על תפעול הדוושות ויאריכו את מהירות התגובה אם תידרשו לבלימת חירום.

לאחר שהתמקמנו במושב וחגרנו את חגורת הבטיחות נניע את הרכב ונדליק את האורות.

במכוניות המודרניות אפשר לצאת לדרך מבלי הכנות מיוחדות, המשנק הוא אוטומטי והרכב יסתדר עם התנעה קרה אך בכל זאת יש להמתין ולוודא שתנאי הראות טובים.

בעת הצורך יש להדליק את מפשיר האדים ולנגב את המראות או להפעיל את חימום המראות במכוניות בהן הוא קיים. אל תצאו לדרך לפני שאתם יכולים לראות בבירור את מה שמתרחש סביבכם, המתינו מספר רגעים על מנת שהאדים בשמשה הקדמית יתפוגגו ואז תוכלו לצאת לדרך.

אגב, הפשרת האדים תהיה מהירה אם תפעילו את מיזוג האוויר של הרכב. לאחר מכן תוכלו לחזור ולהפעיל את החימום אך יש להקפיד לאוורר את פנים הרכב לעיתים מכיוון שהחום אותו פולטת מערכת החימום יכול להוביל לתחושת נמנום.

כעת, לאחר שיצאנו לדרך, יש להקפיד על הזהירות ולהיות מוכנים ודרוכים מכיוון שמזג האוויר החורפי צופן מצבים בלתי צפויים. ממומלץ לנהוג קצת לאט יותר מאשר נוהגים בימים רגילים ולהקפיד לשמור מרחק כפול מהרכב שלפניכם.

לקריאה נוספת: הכן רכבך לחורף

שמירת המרחק חשובה מאד מכמה היבטים. קודם כל, כאשר הכביש רטוב מרחק הבלימה של הרכב מתארך לכן מרחק גדול יותר מהרכב שלפניכם הוא הכרחי, במיוחד כאשר בחורף יש סיכוי גבוה יותר להיתקל בבלימות פתאומיות של הרכב מלפנים.

בלילה הדבר חשוב כפלים מכיוון שתנאי הראות הגרועים בנוסף לחושך יכולים לגרום להערכה שגויה של מרחק הרכב שמלפנים שנאמד רק על פי תאורת הפנסים האחוריים.

בנוסף, כאשר הכביש רטוב מתיזים הגלגלים רסיסי מים הפוגעים בתנאי הראות של הנהג לכן רצוי לשמור מרחק על מנת להיפגע פחות מרסיסי מים אלו, וכמובן להפעיל את המגבים.

בחורף, גם כאשר לא יורד גשם הכביש חלק יותר מהרגיל, בין אם בגלל גשם שכבר ירד, סחף או בין אם בגלל משקעי שמן על הכביש והדבר נכון שבעתיים במיוחד אחרי הגשם הראשון ששוטף את כל הלכלוך.

לכן בנוסף להקפדה על שמירת המרחק יש להימנע ככל הניתן משינויי כיוון לא צפויים מכיוון שאחיזת הצמיגים בכביש פחותה והסיכוי לאיבוד אחיזה הוא גבוה יותר.

כאשר בולמים יש לבלום בצורה הדרגתית, ברכבים בהם לא קיימת מערכת ABS למניעת נעילת גלגלים יש לבלום ולשחרר את הלחץ מהדוושה לסרוגין על מנת למנוע נעילה של הגלגלים ומצב החלקה.

קיראו גם על: אמצעי בטיחות לרכב

ברכבים בהם קיימת מערכת
ABS ניתן לבלום בצורה רגילה כבכל יום אך אין להיבהל ולעזוב את דוושת הבלם (במיוחד בבלימת חירום) אם חשים רעידות בדוושה ושומעים רעשים ממנה, זה סימן שהמערכת עובדת כראוי.

אנא הקפידו על כללי בטיחות פשוטים אלו וסעו בזהירות – כך שלא תצטרכו לשלם יותר על ביטוח רכב בשנה הבאה!

לקריאה נוספת: מערכות מיגון לרכב ודרישות חברת הביטוח

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור