x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

מה צריך לדעת לפני שקונים רכב חדש?

תאריך: 08/09/2014 15:57
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

החלטתם לקנות או להחליף את רכב למשפחה? הנה כמה עצות חשובות ומספר שלבים אותם מומלץ לעבור לפני קבלת ההחלטה על הרכב אותו תקנו, נשווה בין היתרונות והחסרונות בקניית רכב חדש לרכב משומש, נלמד על הצרכים והשימושים לרכב כפקטור בהכרעה על סוג הרכב לפני הקנייה, נאמוד את התקציב מול האפשרויות ועוד.

הגדרת השימוש ברכב לפני הרכישה

לפני שנחשבו על מודל, על תיבת ההילוכים או הצבע, כדאי לחשוב תחילה על הצרכים שיהיו לנו בזמן השימוש ברכב, אם הרכב נועד להסעת משפחה גדולה, אולי עם מרכב סטיישן, אם מספר הילדים במשפחה גדול משלשה, נחשוב על מיניוואן ועל נפח המנוע, ובעיקר, נחשוב על אופי הנהיגה בשימוש העיקרי של הרכב, נהיגה פנים עירונית, או נהיגה בין עירונית.

בנהיגה פנים עירונית, אין צורך ברכב גדול עם נפח מנוע גדול. הוצאות הדלק ברכב עם מנוע גדול בנסיעות פנים עירוניות גדולות, וחסרות טעם.

כמו כן, מומלץ לבחור רכב בעל תיבת הילוכים אוטומטית, שתפטור אתכם מהסבל שבשילוב ההילוכים בפקקים.

מומלץ לבחור רכב בעל צבע בהיר עם ריפודים בהירים, כדי לחסוך מעצמכם "התבשלות" בעמידה בפקקים, צבעים כהים מוסכים את חום השמש, והופכים את רכבכם לתנור כשאתם בתוכו...

בנסיעה בין עירונית, הדברים נראים אחרת. אם מטרת הרכב היא נסיעה יום יומית בדרכים בין עירוניות, יש עכשיו חשיבות לנפח המנוע, ולמרכב בטיחותי וחזק.

לקריאה נוספת: אמצעי בטיחות לרכב

גם תיבת ההילוכים האוטומטית מאבדת את יתרונותיה מול תיבת ההילוכים הידנית, שמאפשרת יכולת תמרון טובה יותר בנהיגה בכביש מהיר, בעיקר בסיבובים, ובעיקר חוסכת דלק.

מה קונים, חדש או משומש?

בשאלה זו מתחבט כל קונה רכב אשר לא נמנה עם המשפחות ברות המזל של המאיון העליון. אם לקחת את הכסף ולקנות רכב מיצרן אמין ואיכותי עם שנתון נמוך וקילומטרז' גבוה, או ליהנות מהריח של הניילונים ברכב חדש של יצרן פחות מוכר ופחות גרמני. ננסה להבהיר מספר יתרונות וחסרונות שיש בין הרכבים.

לקבלת הצעות לביטוח רכב משתלם לחץ:הצעת מחיר לביטוח רכב

ברכישת רכב חדש, נזכה לאחריות של החברה בשנים הראשונות של הרכב על הכביש, ולא יהיו לנו הפתעות לאחר רכישת הרכב, אשר תמיד מתגלות כשקונים רכב משומש. עם זאת, המחיר גבוה, והביטוחים על רכב חדש עולים הרבה יותר, ומחויבים בהתקנות של מערכות מיגון ואזעקה רבות.

לקריאה נוספת: נקודות למחשבה לפני רכישת רכב חדש או משומש

ברכישת רכב משומש, לא נסבול את ירידת הערך הראשונה, ונוכל לפעמים לחסוך מאיתנו הוצאות על תוספות שקיימות ברכב, אך קיימת סבירות גבוהה, בעיקר בעת קניית רכב משומש במגרשים, כי ניפול על רמאים, ולא תמיד הבדיקה מגלה לנו את כל תקלות הרכב.

לסיכום, החלטה לא קלה. נכון, רכב חדש עולה יקר, אך לרוב יחסוך הוצאות יקרות שנגלה אחרי קניית רכב משומש.

קראו על: ביטוח מקיף לרכב לפי שווי הרכב

קטונתי מלהציע, וכמובן שההיבט הכלכלי הוא המרכיב העיקרי בעניין, אך אפשרויות מימון בקניית רכב, ובעיקר בקניית רכב חדש רבות ומגוונות, והמלצתי היא בדיקה מעמיקה בנושא, ולכוון לעבר הרכב החדש.

מימון לקניית רכב חדש

בקניית רכב חדש, כפי שהזכרנו, קיימות אפשרויות מימון רבות ומגוונות. מליסינג לליסינג תפעולי, הלוואות ארוכות טווח מבנקים, הלוואות של היבואן ושל סוחר הרכב ועוד.

הדגש העיקרי שיש לשים בעת רכישת הרכב באמצעות מימון, הוא רישום הרכב על שמכם.

שימו לב, אם החברה ממנה קניתם את הרכב פשטה את הרגל, והרכב רשום על שמה, איבדתם את רכבכם! בקניית רכב באמצעות ליסינג, הבהירו מי הנהגים המורשים ברכב וגילם, והגדירו היטב את אופי השימוש ברכב. נהיגה ברכב שלא לשימוש אשר הוגדר בחתימה על הסכם הליסינג, עלולה להוביל להחרמתו ועיקולו.

לקבלת הצעות לביטוח רכב משתלם לחץ:הצעת מחיר לביטוח רכב

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור