x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

ביטוח רכב בסניפי דואר ישראל - זול ומשתלם!

תאריך: 25/03/2015 14:56
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

עד לפני כשנתיים היתה קיימת דרך בלעדית לרכישת ביטוח רכב, באמצעות פניה לגורם ביטוחי - אחת מחברות הביטוח או סוכנויות הביטוח.

בסיום שנת 2008 נכנס שחקן חדש לתחום - דואר ישראל, אשר החל לשווק פוליסות ביטוח רכב במבחר סניפי הדואר בפריסה ארצית.

כניסת הדואר לשוק ביטוח הרכב לוותה בהתנגדות נחרצת של לשכת סוכני הביטוח בארץ אשר הביעה את מחאתה בפומבי וביקשה לבטל את היוזמה. אולם, התנגדותה של הלשכה נדחתה על הסף וכיום מהווה הדואר גורם נוסף אשר פועל בתחום ומבסס מעמדו לצד הגופים הותיקים.

אופן עשיית ביטוח רכב בדואר

רכישת ביטוח רכב מדואר ישראל מתבצעת בסניפים שונים של הדואר ברחבי הארץ כמפורט באתר האינטרנט של הדואר.

בשלוחות המציעות שירות זה מוצבת עמדה ממוכנת המפרטת שש הצעות מחיר לרכישת ביטוח רכב מחברות שונות הפועלות בארץ. תהליך רכישת הפוליסה מתבצע באופן ממוחשב - ללא התערבותו של איש - מלבדך המבוטח!

פוליסת הביטוח משווקת על ידי סוכנות הביטוח "מזרח", אשר זכתה במכרז לכך על פי החלטת הממונה על הדואר במשרד האוצר והינה אחראית גם לטיפול בתביעות המוגשות בתחום ולמתן שירותים נלווים.

מכירת הפוליסה הנבחרת מבוצעת הלכה למעשה בסניף הדואר כנגד תשלום באחד האמצעים הבאים: מזומן, שיק או אשראי. עם אישור התשלום מקבל לידיו המבוטח תעודת ביטוח חובה.

יתרונות רכישת ביטוח רכב בסניפי דואר ישראל

מהירות, קלות ונוחות - השירות מאפשר השוואת תנאי פוליסות ביטוח רכב שמציעות מספר חברות ובחירת הפוליסה אשר עונה לצורכי המבוטח, בו במקום.

עלות אטרקטיבית - דואר ישראל מציע שירות זה במחירים מופחתים לעומת המחירים המקובלים ברכישה ישירה של הפוליסה מחברת / סוכנות הביטוח.

פשטות קבלת המידע - השוואת הצעות הביטוח מתבצעת באופן ממוכן דרך הסניף. הדבר חוסך את הצורך לגלוש באינטרנט או לבצע טלפונים במטרה לערוך סקר שוק להתחקות אחר התנאים שמציעות חברות הביטוח.

ביצוע מספר פעולות במקביל - הדואר מציע חסכון זמן וטרחה בכך שמאפשר רכישת ביטוח רכב בדואר ובאופן סימולטאני העברת בעלות על הרכב.

חסרונות רכישת ביטוח רכב בסניפי דואר ישראל

חוסר אפשרות לעמוד בקשר ישיר עם סוכנות הביטוח - הדואר אינו מציע יחס אישי ומתן תשומת לב מרבית עבור הלקוח. ביטוח רכב נמנה על שורה ארוכה של שירותים אשר מספק הדואר. לפיכך, נציגי הדואר לא יקדישו בהכרח את מלוא הזמן והסבלנות ללקוח בהשוואה לשירות שהיה מקבל אצל סוכן ביטוח.

היעדר כתובת ספציפית לפנות אליה בקרות אירוע ביטוחי, תאונת דרכים או תקלה ברכב
- הדואר הוא גוף גדול ובהתאם לכך השירות הניתן על ידו אינו מתאפיין באינטימיות והיכרות רבת שנים עם הלקוח.

איסור הממונה על ההגבלים העסקיים

לשכת סוכני הביטוח התנגדה כאמור למהלך כניסת הדואר לשוק ביטוח הרכב. כחלק מכך פנתה לממונה על ההגבלים העסקיים בבקשה לאסור על רשות הדואר למכור בסניפיה השונים פוליסות ביטוח לרכב באמצעות סוכנות המזרח.

טענת הלשכה היתה, כי מדובר בהסדר כובל על פי חוק ההגבלים העסקיים, התשמ"ח - 1988 היות ודואר ישראל מהווה המקום הבלעדי בארץ אשר מאפשר ביצוע במקביל של העברת בעלות על הרכב לצד רכישת ביטוח רכב.

טענה זו התקבלה והממונה על הגבלים עסקיים נתנה את הצו המבוקש באופן זמני עד לקבלת החלטה בנושא על ידי בית הדין להגבלים עסקיים.

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור