x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

על ביטוחי רכב - חובה, מקיף, וביטוח צד ג'

תאריך: 09/09/2014 14:07
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

ביטוח הרכב מחולק למספר מרכיבים, אשר חלקם מרכיבי חובה על פי חוק, ואילו חלקם האחר הינו ביטוחי רשות. הדין הרלוונטי המחייב את כל בעלי הרכבים בישראל הוא פקודת ביטוח הרכב המנועי. מכוחו של חוק זה כל אחד מאיתנו חייב לבטח את רכבו במה שמכונה: ביטוח חובה.

פוליסה זו נועדה לספק כיסוי כספי לכל נזקי הגוף שייגרמו לנהג, לשאר נוסעי הרכב ולהולכי רגל במקרה של תאונת דרכים.

פוליסת ביטוח זו מכסה במקרים את כלל ההוצאות הרפואיות בגין הנזקים שנגרמו בתאונה, וכן את הפסדי ההשתכרות (עד התקרה הקבועה בפקודה – הכפלת השכר הממוצע במשק בשלוש) ולבסוף – פיצויי כאב וסבל (שנקבע על פי הערכת בית המשפט בכל מקרה לגופו).

מקיף ופוליסת ביטוח צד ג'

מלבד פוליסת החובה ישנו רכיב נוסף שנועד לכסות נזקי רכוש ומוכר בפי כל בשם ביטוח מקיף ובשם ביטוח צד ג'.

הרכיב הביטוחי המקיף נועד לכסות מבחינה כספית את הנזקים שנגרמו לרכב מבחינה רכושית, כלומר, ללא הפגיעות הקשורות לבני אדם ונזקי גוף.

פוליסה צד ג' נוגעת לנזקים שנגרמו לגורם נוסף בתאונה, כלומר, לרכבו או רכושו של הניזוק/ים נוספים המעורבים בתאונה, במקרים בהם גרימת התאונה היא על ידי הנהג שבבעלותו הביטוח.

לקריאה נוספת: נזקי שריפה לרכב

פוליסה זו אינה מכסה נזקי גוף והאחריות לנזקי גוף תמיד תוטל על פוליסת החובה של הרכב הפוגע במקרה של נפגעים הולכי רגל ועל ביטוח החובה של הרכב בו נסעו הנוסעים והנהגים – במקרה של נפגעים בתוך הרכב.

ההבדלים בין סוגי הפוליסות שאנחנו רוכשים

שני הבדלים מהותיים בין שתי הפוליסות (מלבד סוג הנזקים אותם הן מכסות) היא הגבלתו של הכיסוי הכספי שמעניק הביטוח המקיף, המוגבלת לגובה הפוליסה, לעומת פוליסת החובה שמכסה את כל הנזקים ללא מגבלה כספית.

הבדל נוסף מהותי הוא היכולת לשנות את תנאי הפוליסה. פוליסת החובה בשל היותה חובה, הנה בעלת נוסח אחיד בין כל חברות הביטוח ואינה ניתנת לשינוי.

לעומת זאת, הביטוח המקיף וצד ג' ניתנים לשינויים מסויימים ועל כן יש מקום לבחון את תנאי הפוליסה בטרם רכישתה וצריך לזכור כי ניתן להתמקח עם נציגי המכירות והכי חשוב להשוות מחירים!

קיימים הבדלים מרחקי לכת בין פוליסות הביטוח המקיף וצד ג' הן במחירן והם בהיקף הכיסוי שלהן. חשוב לקרוא גם את האותיות הקטנות! חשוב לקרוא את התניות המגבילות, לשאול שאלות ולוודא כי אתם מבינים את כל מרכיבי הפוליסה שאתם עומדים לשלם עליה במיטב כספכם.

קונים ביטוח רכב? חשוב שתדעו

דבר נוסף וחשוב לידיעה הוא הנתונים המייקרים את פוליסת הביטוח, וכלל הנתונים הנלקחים בחשבון לגבי הרוכש וריכבו בעת מכירת הפוליסה המבוקשת על ידך.

חברות הביטוח, בהיותן חברת פרטיות, אינן מחויבות לקבל כל לקוח שמגיע אליהן (בשונה מקופות החולים למשל) והן למעשה מתנהלות כמו כל עסק אחר. כן, ניתן וצריך להתמקח לפני שקונים פוליסה חדשה.

קיראו על: ביטוח רכב לנכה

לאורך השנים התפתחו מספר מנגנונים שלפיהם חברות הביטוח מחשבות את עלויות הפוליסות השונות שכל אחד מאיתנו רוכש לאורך חייו.  ברוב החברות נלקחים בחשבון בעיקר הפרטים הבאים לצורך חישוב הפרמיה השנתית שלך:

מומלץ להשוות מחירים בין הצעות ביטוח רכב שונות, אך עם זאת לבחון היטב את הסעיפים הכלולים בהצעות הביטוח השונות משום שלעיתים הבדלים אלו הם הגורמים לפערים גדולים בין הצעות המחיר.

סעיף חשוב לגביו רצוי לערוך בדיקה מעמיקה הוא גובה הכיסוי הביטוחי לגביי נזקי צד ג' ומשפיע ישירות על הצעת המחיר לפוליסה. המלצה חמה אמורנה לעניינו עוסקת בתנאי הסף של הפוליסה.

קראו בהרחבה כיצד עליך לפעול במקרה של פריצה לרכבך

חשוב ביותר לשים לב לתנאי הסף המצויים ומפורטים במסמכי הפוליסה עצמה, על מנת שתהיה בתוקף. לדוגמא, דרישה של התקנת מערכת אזעקה שבלעדיה לא יהיה כיסוי ביטוחי למקרי גניבה, דרישה של הימצאות כריות אוויר ברכב, אימובילייזר, מנוי פעיל בחברת איכון רכבים וכולי.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב שלא תמצא משתלמת ממנה,
לחץ כאן: השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור