x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

הונאות ביטוח - חשיפה - דצמבר 2007

תאריך: 08/09/2014 16:22
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

משחקים של רופא וחולה - הונאות ביטוח 2007

החשד: רופאים בכירים סיפקו אישורים כוזבים והצליחו לגרוף מיליונים מחברות ביטוח.

בתאריך 25/12/07 חשפה היחידה לחקירת פשיעה כלכלית במשטרת ישראל, פרשת הונאה שכונתה "חלוק לבן". 15 בני אדם נעצרו וצפויים מעצרים נוספים. בין העצורים שבעה רופאים בכירים, שעבדו בבתי חולים וקופות חולים מוכרות.

באמצעות ביום תאונות דרכים והעצמת נזקים הצליחה ההתארגנות להונות את הביטוח הלאומי ואת חברות הביטוח השונות. על פי החשד, בראש ההתארגנות עומדים שניים: יוסף צמח, תושב ראשון לציון, איש קבע לשעבר בן 52, שהורשע בעבר בזיוף מסמכים רפואיים וראובן עבדו, תושב כפר סבא בן 41.

כמו כן נעצרו בנו של צמח, אלי יוסף ובתו, מיטל יוסף. לבקשת הרופאים הוצא צו איסור פרסום על שמותיהם. על פי החשד ,צמח ועבדו איתרו "קורבנות" פוטנציאליים, בדרך כלל חברים או בני משפחה. ה"קורבנות" תודרכו כיצד לרכוש או להרחיב פוליסת ביטוח. מספר חודשים לאחר רכישת הפוליסה תודרכו "הקורבנות" כיצד לביים תאונת דרכים.

לדברי המשטרה,ה"קורבנות" תודרכו כיצד לבצע בלימת פתע, לגרום לרכב שמאחוריהם להתנגש ברכבם ובכך אף לסכן חיי אדם. כחלק מההצגה ה"קורבנות" הגיעו לחדר מיון, בבית חולים מיד לאחר תאונה שבוימה או כלל לא התרחשה, והתלוננו על פגיעות שונות.

לחצו כאן לקריאה בנושא חלוקת אחריות בין חברות ביטוח במקרה תאונת דרכים

התלונות בכל המקרים זהות: כאבים בכתפיים, בצוואר ועוד. בשלב הבא "פנו" ה"קורבנות" לרופאים החשודים במרמה. אותם רופאים סיפקו על פי החשד, מסמכים רפואיים כוזבים. במקרים רבים לא פגשו הרופאים את ה"קורבנות" ורק חתמו על אישורים רפואיים כוזבים. על סמך אותם מסמכים פיצו הביטוח הלאומי וחברות הביטוח את ה"קורבנות" במיליוני שקלים.

הרופאים המעורבים קיבלו, על פי החשד, שוחד נאה ויתרת כספי הפיצויים הגבוהה התחלקה בין ה"קורבן" וראשי ההתארגנות. החקירה נפתחה לאחר שחוקרי הביטוח הלאומי מצאו קשר משפחתי בין התובעים. החשד גבר כשזיהו החוקרים בשיתוף עם המשטרה, דפוס זהה באותם מקרים בהם הוגשה תביעה זמן קצר לאחר שרכשו התובעים פוליסת ביטוח.

מקרי הונאה פרטיים והונאות ביטוח מאורגנות היטב

כעשרה אחוזים לפחות מכלל התביעות המוגשות לחברות הביטוח הן הונאות וכוללות תביעות מנופחות בנזקי רכב, נזקי גוף ונזקי רכוש.

נראה שתופעה ההונאות התרחבה בשנים האחרונות כתוצאה ממספר גורמים: מדיניות חברות הביטוח שמקלה על מבצעי ההונאה, הקלות בענישה והיחס הציבורי המקל בתופעה.

היחס הציבורי למעשי הונאות ביטוח נחלק לשניים. מצד אחד נמצאים מקרי ההונאה הפרטיים בהם אדם שעבר תאונה או כל אירוע אחר שבגינו תובע את חברת הביטוח.

מקרים אלה בהם אותו תובע מנפח או מגזים בדיווחיו, על מנת לזכות בכספי פיצויים גבוהים יותר, נתפסים בעיני הציבור כהזדמנות לקבל חזרה כספים ששולמו לחברות הביטוח במהלך השנים.

לקריאה נוספת: בדיקת פוליגרף לגילוי הונאות ביטוח

מהצד השני, עומדים מקרי הונאות ביטוח מאורגנים היטב, דוגמת המקרה המתואר בתחילת מאמר זה. מקרים אלה אינם זוכים לאותו יחס מצד הציבור והם נחשבים כמעשים פליליים ובלתי מוסריים. ההשלכות הנגרמות כתוצאה מתופעת הונאות הביטוח הם עליית מחירי הביטוח ועליית הפרמיות המשולמות על ידי כלל המבוטחים. על מנת למגר תופעה זו דרושים מספר מהלכים.

החשוב אולי מביניהם הוא שיפור התדמית של חברות הביטוח בעין הציבורית ובניית אמון בין המבוטח לחברות הביטוח.

בנתיים ועד שדברים ישתנו, אנו נמשיך לשמוע ולקרוא אודות נסיונות הונאה של חברות ביטוח בכל תחומי החיים. בכל פעם נחשפת כנופיה מאורגנת, הפועלת לשם הוצאת כספי פיצויים במרמה מחברות הביטוח. אותן חברות ביטוח מצידן מעסיקות משרדי חקירות, אך הן מגבילות את ידיהם של המשרדים בדרישה שלא להגרר להוצאות מיותרות ולחסוך במשאבים.

חברות הביטוח אינן אוהבות חקירות "יקרות" ובכך למעשה אינן מאפשרות לחוקרים הפרטיים העובדים מטעמן להגיע לחקר האמת ולחשיפת נסיונות הונאה מתוחכמים וסידרתיים.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת עבור ביטוח רכב, לחצו כאן: השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור