x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

ביטוח רכב - המדריך המלא לרוכשים

תאריך: 09/09/2014 10:37
התחייבות לביטוח הכי משתלם עבורך!

בארץ פועלות חברות ביטוח שונות, המציעות לכם פוליסות נבדלות במחירים מגוונים. השוואת מחירי ביטוח רכב, עשויה להיות משימה מייגעת ומסובכת עבור מי שאינו בקיא בתחום, אך מדובר במשימה חשובה, שכן כל הבדל בין הפוליסות שמציעות החברות עשוי להיות משמעותי מאוד.

בדיקה יסודית ובחירה מושכלת, עשויה להוזיל את הוצאות הביטוח השנתיות, עד לכדי אלפי שקלים. אולם, המחיר הגלובאלי אינו הפרמטר היחיד שחשוב, חשוב לא פחות היקף הכיסוי של הפוליסה, הן מבחינת נזקים שהיא מכסה וגובה ההשתתפות העצמית והן מבחינת תנאים נוספים – כמו רכב חלופי, שירותי גרירה ועוד.

סוגי ביטוח רכב

ראשית, עוד לפני בחירת החברה והפוליסה, חשוב להחליט באיזה סוג של ביטוח ברצונכם לבטח.

קיימים שלושה סוגים, ביטוח חובה, מקיף, או צד ג'. הפרמטרים לפיהם תבחרו את הפוליסה שלכם בכל אחד מסוגי הביטוחים הם פרמטרים שונים, לכן חשוב להבין היטב את משמעותם.

ביטוח חובה לרכב

ביטוח החובה, כשמו כן הוא, על רכב בישראל להיות מבוטח בו, על פי חוק.

מטרתו לכסות מקרים בהם נגרמים נזקי גוף לנוסעים ברכב, או הולכי רגל שנפגעו מהרכב.

במסגרת הפוליסה ניתן כיסוי להוצאות הרפואיות שנדרשות בכדי להשיב את בריאותם של הנפגעים לתקנה, פיצוי במקרים של פגיעה ביכולת ההשתכרות ופיצוי עבור נזקים שאינם ממוניים, כמו סבל, כאב ואובדן הנאות החיים.

תעריף הביטוח והיקף הכיסוי נקבע על ידי החברה המבטחת, לפי פרמטרים שונים הנוגעים לסוג הרכב והנהג. פרמטרים אלו מסייעים למבטחת לחשב את הסיכון ולתמחר את הפוליסה בהתאם. המחיר יהיה שונה מחברה לחברה.

לחץ כאן: הצעות מחיר - ביטוח רכב חובה

ביטוח מקיף, או מקיף חלקי

המקיף, בשונה מביטוח החובה, אינו חובה המוטלת על כל נהג ואינו מיועד לכסות נזקי גוף. הביטוח המקיף מיועד למי שמעוניין לבטח את רכבו, בנוסף לפוליסה שמכסה נזקי גוף הנגרמים לנפגעים במקרי תאונת דרכים. הפוליסה המקיפה מכסה נזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מגניבה, התפוצצות, אש, שיטפון, מכת ברק וכל סוג של תאונה.

לביטוח המקיף רשימת כיסויים המעוגנת בחוק ולחברות המבטחות אסור להפחית ממנה, אולם, קיימת תחרות רבה בשוק זה וחברות שונות מציעות הטבות וכיסויים נוספים על אלו שברשימה.

חלק מהכיסויים הנוספים נרכשים באמצעות תשלום נוסף, אולם, לעיתים תבחר חברה מבטחת לפצות בהם נהגים בעלי וותק וללא עבר של תאונות, גניבות וכיו"ב.

בנוסף, מאפשרות חלק מהחברות להוזיל משמעותית את עלויות הפוליסה, באמצעות צמצום תחומי הכיסוי שלה. קיימים שני תחומים שניתן "להסיר" ולרכוש ביטוח מקיף חלקי: נזקי תאונות דרכים, או מקרים של גניבה.

לחץ כאן: הצעות מחיר - ביטוח רכב מקיף

 

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' נועד לכסות את בעל הרכב, בכל הנוגע לאחריותו במקרים בהם נגרמו נזקים לצד שלישי. בפוליסות צד ג' מפורטות מגבלות שמטילה החברה המבטחת על אחריותה וננקב סכום, שמגביל את עלות הנזקים בהם היא תשא.

גובה ההשתתפות העצמית והתנאים בהם תידרשו להשתתפות עצמית, משתנים מחברה לחברה, חשוב לברר נושאים אלו לעומקם. לתנאים אלו לרוב גם השפעה על התעריפים שתשלמו, כלומר ככל שהסיכון של המבטחת לשאת בנזקים נמוך יותר, כך התעריף לו תדרשו יהיה זול יותר. כמובן שגם להיפך.

לחץ כאן: הצעות מחיר - ביטוח רכב צד ג'

בחירת חברת ביטוח

לאחר שבחרתם את סוג הפוליסה בה אתם מעוניינים לבטח את רכבכם, כעת עליכם לבחור בחברה מבטחת מתאימה, שתציע לכם את הפוליסת המשתלמת ביותר, במחיר הזול ביותר. לשם כך תוכלו למלא טופס עם פרטים מלאים אודות הרכב וסוג הביטוח בו הנכם מעוניינים ותוך זמן קצר לקבל את הצעות המחיר המשתלמות ביותר.

הצעות מחיר ביטוח רכב בלחיצת כפתור: השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירים לפי דגמים
המומחים לביטוח רכב לשירותך!
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור