x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

פורום ביטוח רכב

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
נושא / מחבר תאריך
 • בעיה קשה עם הביטוח (קטי) 21/08/2018 12:59
  (סגור) כותרת: בעיה קשה עם הביטוח מחבר: קטי תאריך ושעה: 21/08/2018 12:59
  שלום לכולם ,
  פונה אליכם לעזרה ,
  בדצמבר 2016 עשיתי 2 פוליסות ביטוח: אחת חובה ואחת צד ג לרכבי דרך סוכן ביטוח,
  העברתי את פרטי האשראי וביקשתי לבצע את החיוב ב-3 תשלומים.
  לקראת גמר פוליסות הביטוח התקשרתי לאותו סוכן לקחת הצעת מחיר לחידוש הביטוחים
  ונאמר לי כי פוליסת צד ה-ג לא שולמה ועל מנת לחדש אצטרך לשלם להם על הפוליסה של השנה הקודמת .
  לאחר בירור שלי מול חברת האשראי אכן לא חוייבתי על פוליסת צד ג , חזרתי לסוכן לברר איך לא עדכנו אותי קודם לכן ומדוע לא גבו את הסכום בזמן שנסגרה העסקה , לטענתם "המקרה נפל בין הכסאות והביטוח התבטל ולא בצעו חיוב" , לאחר שיחה ארוכה עם הסוכנות הבנתי שהפוליסה פשוט בוטלה ולא טרחו לעדכן אותי ונסעתי כל הזמן הזה ללא ביטוח צד ג וחלילה אם היה קורה משו לא הייתי מבוטח כלל .
  הסברתי לנציגה כי איני מתכוון לשלם על פוליסה שלא הייתה קיימת ובוטלה ואיני מתכוון להמשיך להיות מבוטח בחברתם .
  להפתעתי לאחר מספר ימים בוצע חיוב באשראי שלי על סך 962 שקלים בתשלום אחד על ידי חברת הביטוח,
  התקשרתי שוב לסוכן הביטוח לברר מה קורה כאן ולא קיבלתי תשובות , ביצעתי ביטול לחיוב באשראי ופניתי לחברת הביטוח לקבל הסברים על הנעשה , הסברתי את מה שנאמר לי מצד סוכן הביטוח , שהביטוח בוטל – לא טרחו ליידע אותי ולא יצרו עימי כל קשר ועוד חייבו על סכום גבוהה יותר על סך 962 ולא 906 כמו שסוכם בהתחלה , בחברה נאמר לי כי "מספר ימים לאחר הפקתה בוטלה הפוליסה בשוגג מתחילתה "לקראת מועד החידוש לשנת 2017 התברר לנציגת הסוכנות כי הפוליסה בוטלה" , "בהתאם ביום 21.11.17 הוחזרה הפוליסה לתוקף מ-4.12.16 והוראת תשלום הועברה לחברת האשראי" .
  לטענתם הפוליסה אכן בוטלה אך נזכרו בסוף הפוליסה להחזירה רטרו לאחר הטלפון שלי מול הסוכנות ולטענתם במידה והייתי פונה הייתי מבוטח.
  החברה דורשת ממני תשלום עד סוף החודש או שיוחזר הטיפול למחלקה המשפטית,
  השאלה שלי היא מה אני עושה במצב כזה שהפוליסה אכן הייתה מבוטלת ולא הייתי מבוטח וכעת אחרי שיחת הטלפון שלי לחידוש הם החליטו לגבות סכום גבוהה יותר על דעת עצמם ללא אישורי מכרטיס האשראי ועוד בתשלום אחד ולא 3 כפי שסוכם מלכתחילה וטוענים כי אם הייתי פונה הייתי מבוטח למרות שהפוליסה הייתה מבוטלת מספר ימים לאחר הקמתה!
  מה החוק אומר בנושא?מה עלי לעשות?
  אודה מאוד לעזרתכם
 • פיצוי על נזק לרכב (קרן) 21/08/2018 12:46
  (סגור) כותרת: פיצוי על נזק לרכב מחבר: קרן תאריך ושעה: 21/08/2018 12:46
  צהריים טובים
  הגשתי תביעה קטנה כנגד נהג שנכנס ברכבי. בפסק הדין שקיבלתי אתמול השופטת כותבת שלוש פעמים שהיא מקבלת את גרסתי ומטילה את האחריות לתאונה על הנתבע אך בסיום פסק הדין, היא כותבת שהיא לא פוסקת לי פיצוי בכלל מכיוון שצירפתי הצעת מחיר לתיקון הנזק ולא דו"ח שמאי.
  אציין ששאלתי אותה בדיון אם זה אפשרי והיא אמרה שכן.
  אילו אפשרויות ערעור יש לי והאם זה צעד שיכול להפוך את פסק הדין או שזה נדיר?
 • רותחת על חברת הפניקס (דנה) 20/08/2018 16:15
  (סגור) כותרת: רותחת על חברת הפניקס מחבר: דנה תאריך ושעה: 20/08/2018 16:15
  הייתי מבוטחת בפניקס על מקיף לרכב..
  אתמול רכשנו רכב חדש והתברר שהפניקס ביטלו את הביטוח ללא ידיעתי ב25.4 בלי להודיע לי או לסוכן שלי כמו כן פרסתי את התשלום ל6 חודשים והם חייבו רק תשלום אחד בחודש רביעי של 780 שח..
  מעניין אותי לדעת מה ניתן לעשות עם זה זה כל כך מעצבן כי נסעתי עד עכשיו בלי ביטוח ועוד עם תינוקת ברכב וגם לגבי תשלומים איך אם מרשים לעצמם לקחת מתי שהם רוצים כמה שהם רוצים
 • סקודה עם בעיה טכנית (יוסף) 09/08/2018 11:52
  (סגור) כותרת: סקודה עם בעיה טכנית מחבר: יוסף תאריך ושעה: 09/08/2018 11:52
  שלום לכלום, סליחה על החפירה.
  קניתי רכב מתוצרת סקודה משנת ייצור 2013, ברכבים התברר כי ישנה תקלה במוח ההילוכים והחברה נתנה אחריות לשנתיים כשקונים רכב חדש אך זה לא הספיק לעלות על הבעיה ולאחר תביעה שקיבלו האריכו את האחריות ל5 שנים.

  לפני תקופה של אולי חצי שנה (לפני תום האחריות) הכנסתי את הרכב למוסך מרכזי על איזה גמגום במזומן נסיעה, לאחר בדיקות שעשו החליטו להחליף לי 4 פלאגים, חוטי הצתה , וסליל. משם יצאתי כשאני חושב שזאת הייתה התקלה ולא חיפשתי שוב את הגמגום ( הרכב נמצא אצל אשתי ברוב המוחלט של הזמן, והיא לא ידעה לזהות שהתקלה חזרה.
  כעת אני במוסך ומצאו שבעצם התקלה שדיברתי עליה לפני חצי שנה היא בעיה במוח הגיר (שעלותו 8200שח ) והאחריות פגה לפני חודשיים.

  האם ישנה איזה אפשרות לתבוע הארכת אחריות או להגיע לאיזה מצב שהם יתקנו מתוקף האחריות בגלל שהם לא מצאו את התקלה ?
 • בלאגן עם הרכב שנמכר (ה.ל) 07/08/2018 08:46
  (סגור) כותרת: בלאגן עם הרכב שנמכר מחבר: ה.ל תאריך ושעה: 07/08/2018 08:46
  הוריי מכרו את רכבם הישן לסוחר מכוניות וקנו ממנו רכב חדש יותר.

  הרכב הישן שנת 2003 כנראה הועבר לפירוק.

  חברת הביטוח שהורי היו מבוטחים בה עבור הרכב הישן מסרבת לבטל את פוליסת ביטוח החובה מכיוון שהתעודה המקורית ככל הנראה אבדה ולקונה גם כן אין תעודת ביטוח שכן הרכב הועבר לפירוק. הדרישה של חברת הביטוח היא להחזיר את התעודה המקורית או לראות שהקונה ביטח את הרכב בביטוח חובה.

  האם זה חוקי לא לבטל פוליסה כשהלקוח מבקש זאת? להוריי יש העתק של הפוליסה ולא ברורה הדרישה לראות את התעודה המקורית. בינתיים, מחודש מאי, הם ממשיכים לשלם מדי חודש כמעט 100 שקלים ועד דצמבר זה יצטבר ל 700-800 שקל שהלכו לפח.
 • תאונה עם רכב בארה"ב (גיא) 02/08/2018 17:07
  (סגור) כותרת: תאונה עם רכב בארה"ב מחבר: גיא תאריך ושעה: 02/08/2018 17:07
  מחפש ייעוץ או עזרה בהבנה על דרכי פעולה שלדעתכם עליי לפעול על פי:

  לפני כ-שנה וחודש עברתי תאונת דרכים בארה״ב
  התאונה התרחשה בנסיעה ממיאמי לאזור טמפה (Fort Mayers )שבפלורידה.

  השכרתי רכב מסוג פורד מוסטאנג דרך חברת Heartz
  שעבור כל ימי ההשכרה שילמתי תוספת של ביטוח מלא על הכל.

  במהלך הנסיעה לבדי ברכב כמו שקורה בפלורידה לעיתים קרובות התחיל לרדת מבול חזק שלא רואים כלום בשמשה הקדמית ובמהירות של 70 מייל לשעה ( כ- 110 קמ״ש) הגשם התחיל בצורה פתאומית של מסך שיורד עלייך מבלי אפשרות להתכונן לזה.

  ניסיתי להאט את הרכב כי לא הצלחתי לראות בקושי 50 מטר קדימה ובמהלך הבלימה התחלתי לאבד שליטה על הרכב ולהחליק על הכביש, תוך כדי ניסיונות להאט או לשלוט על הרכב בזמן של אולי שלוש שניות הרכב החליק בצורה אלכסונית לשולי הכביש שלמזלי באותו הרגע ובדיוק באותו מקום שהחלקתי עמד רכב מסוג וואן עם משפחה מקסיקנית (סבתא, אמא, וארבעה ילדים) שבלמו את האוטו שלי באורח פלא והמון מזל לפני שנפלתי לשוליים.(מיותר לציין שניצלתי בנס ולמחרת עליתי לתורה ואמרתי הגומל)

  הבלימה פגעה בחלקו האחורי של הוואן שנפתחו לי כריות אוויר בכל האוטו ומלא עשן, תוך כדי ניסיון יציאה מהאוטו המערכת האוטומטית ברכב הזמינה משטרה שהגיעה לאחר כ-5 דקות ביחד עם אמבולנס וגרר.

  לאחר יציאה מהאוטו וניסיון להבין מה קורה וראיתי את האנשים שבוואן יוצאים ובדקתי שכולם בסדר ושלא פגעתי באף אחד.

  האמבולנס טיפל באמא שכנראה סבלה מבעיה שהייתה לה בעבר בגב, השוטר רשם לי דוח בסך מאתיים ומשהו דולר, הגרר לקח לי את הרכב, האמא פונתה והרכב שלהם נסע לדרכו.

  לאחר חזרתי למשרד ההשכרה של הרץ הסברתי להם שיש לי ביטוח מלא ואכן אמרו באותו הרגע שלא חלים עליי חיובים על כל המאורע הנ״ל. ואכן גם לא שילמתי כלום.

  היום לאחר כשנה אני מקבל מכתב לדירתי בארץ מעורך דין אמריקאי על תביעה של המשפחה כמעט כולה חוץ מאחד הילדים כאשר כל אחד מהם תובע אותי על סך של 15,000$ כפול חמישה אנשים פלוס תיקוני הרכב שנפגע.

  אולי חשוב לציין ואולי לא אבל במהלך כל השהיייה שלי בארהב היה לי ביטוח נסיעות לחול ובמהלך התאונה לא נגרם לי שום נזק למעט מכה קטנה שקיבלתי בברך והשאירה צלקת, וכמו שרשמתי בהתחלה היה לי גם ביטוח מלא על הרכב שהשכרתי ובכל זאת אני נתקל בתביעה מהסוג הזה.

  אשמח לייעוץ והכוונה לגבי מה אני אמור לעשות.
  התביעה הוגשה באנגלית בנוסח משפטי שמודה שקצת קשה לי להבין.
  ונכון לעכשיו אני לא יודע למי עליי לפנות
 • מקרה שקרה אתמול (אוקסנה) 02/08/2018 09:39
  (סגור) כותרת: מקרה שקרה אתמול מחבר: אוקסנה תאריך ושעה: 02/08/2018 09:39
  בעלי נהג ברכב שלנו אתמול בצהריים, המקרה קרה בחנייה של מרכז מסחרי,
  מצאנו חניה והתחלנו לחנות, כביש הינו דו סיטרי, לאחר הסתכלות אחורה ולצדדים לא היו רכבים שאנו מפריעים להם או הם מפריעים לנו על מנת לחנות.
  ברגע אחד הגיע מאחורינו אישה עם רכב שכאשר המקרה קרה הבנו שעקפה אותנו משמאלנו על ידי נסיעה בכיוון הנגדי, בזמן שבעלי התחיל לחנות. היא נכנסה בנו מצד שמאל שלנו שיפשפה את הרכב והעיפה אותנו הצידה. נסעה במהירות ככל הנראה.
  עכשיו יש גם פגיעה בהיגוי שלנו ההגה סוטה ימינה. החלפנו פרטי ביטוח וצילמנו תמונות. תוקף ביטוח שלה נגמר ב 31/7 בחצות. המקאה קרה לפני חצי שעה.
  האם ללכת לביטוח לתבוע אותה צד ג? להפעיל מקיף? והאם ממליצים ללכת לתהגיש את התיעוד במשטרה.
  מבקשת עצה למה עלינו כדאי לעשות בצעדים הראשונים לפחות עכשיו?
  תודה רבה מראש לכל עצה
 • המוסך יכול לעשות את זה? (לנה) 31/07/2018 08:16
  (סגור) כותרת: המוסך יכול לעשות את זה? מחבר: לנה תאריך ושעה: 31/07/2018 08:16
  לפני קצת מעל חצי שנה עברנו תאונת שרשרת, אוטובוס פגע ברכב מאחורינו והרכב מההדף עף עלינו,פגע בנו מאחורה וזרק אותנו למעקה בטיחות.
  פנינו לחברת ביטוח והם שלחו אותנו למוסך מורשה, הבאתי צ'ק ביטחון על סכום התיקון והאוטו תוקן.
  לפני כמה ימים התקשרה סוכנת מטעם חברה שחברת הביטוח שלנו עובדת איתה ואמרה שאין ברירה. 2 החברות ביטוח האחרות זורקות את האחריות אחת על השנייה ואף אחת מהם לא מוכנה לקחת אחריות והשמוסך מאוד לוחץ ורוצה לפדות את הצ'ק שלנו עקב כך ועקב זה שעבר הרבה זמן (יחסית) ללא התקדמות,אנחנו חייבים להפעיל את הפוליסה שלנו לשלם השתתפות עצמית והם ישלמו את השאר.
  אממה,אני לא מצליחה להבין מדוע בגלל התנהלות כושלת של החברה המטפלת אני אמורה לשלם השתתפות עצמית של כמעט אלפיים שח ובנוסף לשלם את התייקרות הפרמייה לשלוש שנים הבאות כאשר אני בכלל זאת שנפגעה ?
  כמובן שהיא אמרה שבסופו של דבר אפשרי יהיה לתבוע חזרה את הכסף אך זה ייקח דיי הרבה זמן..
  האם זה הגיוני שהנפגעת אמורה לשלם מהכיס שלה על משהו שהיא לא אשמה בו כלל?
  האם למוסך באמת יש זכות לפדות צ'ק בטחון כאשר אמרו לי בפרוש שהוא נטו לבטחון?
 • יש כאן קייס לדעתכם? (דודו) 31/07/2018 08:03
  (סגור) כותרת: יש כאן קייס לדעתכם? מחבר: דודו תאריך ושעה: 31/07/2018 08:03
  האם במקרה הנ"ל יש קייס לתביעה או לא ?
  שלום לכולם אני רוצה לשטף אותכם:
  ליפני כשלוש שבועות קניתי סקודה קודיאק דגם סטייל דיזל
  חשבתי שעשיתי קנייה טובה
  קניתי את הרכב בחברה במחיר של 237 אלף שח
  לאחר כשבועיים מתברר לי שחברת סקודה החליטה להוריד את מחיר הרכב מ 237 ל 210 את אותו הרכב בדיוק שקניתי בחברה במחיר 237 היום אותו הרכב נמכר ב 210 חשבתי לעצמי שאולי אני הוזה שחברת סקודה לא יכולה לעשות דבר כזה חברה בעלת שם אבל מצטבר שטעיתי בגדול הפסדתי 20 אלף שח בשבועיים התקשרתי למרכז שירות
  והתשובה שקיבלתי היא יש לנו הרבה רכבי דיזל במלאי והחלטנו להוריד את המחיר
 • מה אני יכול לעשות?! אפשר לתבוע? (דוד) 29/07/2018 10:26
  (סגור) כותרת: מה אני יכול לעשות?! אפשר לתבוע? מחבר: דוד תאריך ושעה: 29/07/2018 10:26
  רכשתי רכב מאדם פרטי מסוג סיטרואן c4 בתאריך 24.7.18 בלי בדיקה של מוסך
  נאמר לי שכל הטיפולים נעשו בזמן יש תיעוד מהמוסך
  יש נורה של תקלת מנוע כללית שדולקת שלא הצליחו למצוא לה פתרון ויש טיפול תקופתי לרכב שצריך לעשות
  הזמן של הטיפול עבר כבר ב 7 אלף ק"מ בנוסף בנסיעות מבחן היה קפיצה בהילוך ונאמר לי שזה פעם ראשונה שזה קורה
  יום למחורת ב 25.7.18 נתקעתי בכביש 6 הגז הפסיק להאיץ הרכב לא רצה להניע
  בבדיקה של המוסך נאמר לי שצריך להחליף מנוע כי השרשרת של ה טיימינג קפצה

  לא הגיוני שתוך יום אחרי הרכישה צריך להחליף מנוע
  האם ניתן לתבוע את הבן אדם?
 • מה אני עושה מול החברת ליסינג? (אסף) 29/07/2018 10:11
  (סגור) כותרת: מה אני עושה מול החברת ליסינג? מחבר: אסף תאריך ושעה: 29/07/2018 10:11
  בוקר טוב,

  שאלה לגביי חברת ליסינג אשר כשנה לאחר שנקנה ממנה רכב התברר לנו כי הוחלף מנוע למרות שלא צוין בשום מקום, לא צויין ברשיונות הרכב ולא נאמר לנו דבר בעת הקנייה וגם לאחר שהתברר לנו הם בתחילה הכחישו ורק לאחר שהראנו להם שהדבר אכן בוצע הואילו לארגן לנו שטר מכר ורק אז יכלנו לבצע את העברת המנוע במשרד הרישוי.

  כיצד כדאי להתנהל מולם?
  מה הפיצוי שעליי לדרוש?
  רעיונות?
 • בעיה - אולי תעזרו לי? (ויטלי) 26/07/2018 14:37
  (סגור) כותרת: בעיה - אולי תעזרו לי? מחבר: ויטלי תאריך ושעה: 26/07/2018 14:37
  שלום!
  סוף שנה שעברה נסעתי במסלול ראשי(זכות קדימה שלי) בתוך חניון מאחד המסלולים המשניים יצא רכב ונכנס לי באזור הגלגל /כנף אחורי לא ראיתי אותו יוצא אבל הרגשתי את המכה שהסתכמה בעיקר בשפשופים וטיפה נזק לכנף. חשוב לציין שהחלק הקדמי של הרכב לא נפגע.
  החתמתי את הנהגת של הרכב השני על כך שהיא זו שנכנס בי.
  לאחר כמה שבועות הביטוח שלי מבשר לי שהנהגת לא מודה באשמה וחתמה רק משום שחשה מבוהלת ממני.
  הגשתי בקשה לתביעה בתביעות קטנות
  כעבור מעל חצי שנה הגיע המועד הלכתי לבית המשפט בטוח בצדקתי עם כל החומר ואז להפתעתי הגמורה השופט דחה את טענתי וחייב אותי בהוצאות משפט(1000ש"ח).
  הטענה של הנתבעת הייתה שהיא עמדה ולא נסעה/גלשה.
  מה שבעיניי בכלל לא מסתדר עם העובדה שהחלק הקדמי של רכבי לא נפגע אלא רק האחורי.
  אני מרגיש ובטוח ב100 אחוז שנעשה אי צדק כלפיי ושאין סיכוי שבעולם שהרכב של הנתבעת עמד, יש לי גם השערה בנוגע לסיבה שהשופט האמין לדברי הנתבעת אבל אשאיר אותה לעצמי בשלב זה כי ההשערה נובעת בעיקר מתחושה שלי האישית.
  יש באפשרותי להגיש ערעור למחוזי עד 15 יום מההחלטה.
  אני מעוניין לדעת איך זה מתבצע?! מה הפרוצדורה?!
  לי אין ספק בצדקתי, מעניין אותי לדעת אבל אם יש מקרים בהם המחוזי הופך החלטת שופט בשלום.
  ידוע לי שזה תיק קטן ושיותר פשוט לי לשלם ולהמשיך בחיי אבל אני כל כך בטוח בצדקתי שזה הפך להיות עניין של עיקרון אצלי.

  סליחה על הפוסט הארוך אבל אשמח לתובנות של בעלי הנסיון.
  ותודה מראש לעונים.
 • צריך דעה של מומחה (תומר) 23/07/2018 11:31
  (סגור) כותרת: צריך דעה של מומחה מחבר: תומר תאריך ושעה: 23/07/2018 11:31
  שלום רב, אודה לעזרתכם.

  בשנת 2012 רכשנו רכב מסוכנות. קיים רכיב ברכב שעלותו גבוהה (מעל 2000 שח) והוא התקלקל עד כה, 4 פעמים.

  התיקונים שולמו במלואם למעט התקלה השלישית מאחר והרכיב עדיין היה באחריות מהתיקון השני.

  תכיפות התקלות איננו סביר (בעיני לפחות) קל וחומר לשלם על כל תיקון. לאחר הפעם השלישית נאמר לנו שפתחו "תקלה ליצרן", בפועל לא יודע מה זה אומר.

  האם לאור תכיפות התקלות (בממוצע פעם בשנה וחצי) ומספרם יש עילה לתבוע את כספי חזרה? האם תביעות קטנות זוהי הערכאה המתאימה? מה יקרה במידה והתקלה תחזור שוב לאחר התביעה?(לכן שואל על תאימות הערכאה)

  תודה לעונים.
 • בעיה עם רכב שקניתי (איתי) 22/07/2018 09:57
  (סגור) כותרת: בעיה עם רכב שקניתי מחבר: איתי תאריך ושעה: 22/07/2018 09:57
  דחוף! רכשתי רכב יד 2 מסוכנות ידועה. התשלום בוצע ביום חמישי בצהריים, איסוף הרכב וחתימה על כך שקיבלתי את הרכב היה ביום שישי ב11:00

  בנסיעה מהסוכנות הביתה התגלתה תקלה מהותית ברכב. התקשרתי מיד לסוכן ועדכנתי אותו על כך. הוא אמר שאגיע בתחילת השבוע וישלחו אותי למוסך על חשבונם.

  האם אני מוגן לפי חוק הגנת הצרכן ויכול להודיע הבוקר שאני רוצה לבטל את כל העסקה כי הרכב לא תקין? במידה ואני פשוט לא רוצה להתעסק עם מוסך עכשיו כמובן...

  לא ביצעתי שום נסיעה ברכב מעבר לנסיעה מהסוכנות הביתה.
 • ביטוח ישיר - בעיות ובעיות (סער) 17/07/2018 15:02
  (סגור) כותרת: ביטוח ישיר - בעיות ובעיות מחבר: סער תאריך ושעה: 17/07/2018 15:02
  רכבי מבוטח מקיף בביטוח ישיר. לפני 3 חודשים פגע בי רכב מאחור, הפעלתי ביטוח – פניתי למוסך הסדר, הביאו שמאי מטעם המוסך, תיקנו את הרכב.
  השארתי צ'ק לשמאי, וצ'ק ערבון (עלות התיקון 13000ש"ח).
  לפני חודשיים ביקשו לשלוח אלי מטעם צד ג' שמאי לבדיקת הרכב אחרי התיקון – תאמנו והרכב נבדק.
  לפני כחודש הופקד לעו"ש שלי סכום של 8000 ₪ - המקור לא ברור ולא יודעתי על כך, לאחר מספר ימים קיבלתי טלפון מנציגת חברת הביטוח במוסך שהסבירה לי שצד ג' לא מאשר את מלוא סכום התיקון כי לטענתם לא היה צורך בהחלפת דלת אחורית. לכן הפקידו לחשבוני את הסכום ללא הדלת. ושעכשיו עלי להפקיד צ'ק בסכום 8000שח(שהופקד לחשבוני) במקום צ'ק הערבון (13000שח). ואת ההפרש אוכל לכסות או בתשלום השתתפות עצמית או לתבוע את צד ג'
  בתביעה פרטית.
  שאלתי – למה אחרי ששמאי מטעם המוסך מחליט
  אילו חלקים להחליף ואת מה לתקן אני כלקוח צריך להיות מעורב בכל הבלאגן הזה?
 • צד ג' לא מוכן לשלם סכום מלא (שמואל) 17/07/2018 14:37
  (סגור) כותרת: צד ג' לא מוכן לשלם סכום מלא מחבר: שמואל תאריך ושעה: 17/07/2018 14:37
  רכבי מבוטח מקיף בביטוח ישיר. לפני 3 חודשים פגע בי רכב מאחור, הפעלתי ביטוח – פניתי למוסך הסדר, הביאו שמאי מטעם המוסך, תיקנו את הרכב. השארתי צ'ק לשמאי, וצ'ק ערבון (עלות התיקון 13000ש"ח).
  לפני חודשיים ביקשו לשלוח אלי מטעם צד ג' שמאי לבדיקת הרכב אחרי התיקון – תאמנו והרכב נבדק. לפני כחודש הופקד לעו"ש שלי סכום של 8000 ₪ - המקור לא ברור ולא יודעתי על כך, לאחר מספר ימים קיבלתי טלפון מנציגת חברת הביטוח במוסך שהסבירה לי שצד ג' לא מאשר את מלוא סכום התיקון כי לטענתם לא היה צורך בהחלפת דלת אחורית. לכן הפקידו לחשבוני את הסכום ללא הדלת. ושעכשיו עלי להפקיד צ'ק בסכום 8000שח(שהופקד לחשבוני) במקום צ'ק הערבון (13000שח). ואת ההפרש אוכל לכסות או בתשלום השתתפות עצמית או לתבוע את צד ג' בתביעה פרטית.
  שאלתי – למה אחרי ששמאי מטעם המוסך מחליט אילו חלקים להחליף ואת מה לתקן אני כלקוח צריך להיות מעורב בכל הבלאגן הזה?
 • החלפת רכב (אריה ) 16/07/2018 20:39
  (סגור) כותרת: החלפת רכב מחבר: אריה תאריך ושעה: 16/07/2018 20:39
  אבי מבוגר ועם רכב כל השנים בחודש האחרון החליט להחליף רכב מגיר ידני לאוטומט ולאחר שלא הסתדר החליף שוב וחזר בסוף לרכב שהיה לו סוכן הביטוח לא מוכן להחליף ולבטח בטענה שחברת הביטוח לא מוכנה בגלל שהחליף 4 רכבים הרכב האחרון הוחזר למיגרש המכוניות לאחר שבוע בגלל בעיות ברכב

  האם יש חוק כזה המגביל את הביטוח מלבטח

  שם החברה וסוכן הביטוח שמורים כרגע
 • שאלה בעניין ביטוח (מורן) 16/07/2018 18:02
  (סגור) כותרת: שאלה בעניין ביטוח מחבר: מורן תאריך ושעה: 16/07/2018 18:02
  שאלה בעניין ביטוח.
  כאשר המבטח קובע כי הכיסוי הביטוחי הוא עד 5,000 ש"ח. האם זה כולל את ההשתתפות העצמית שהמבוטח שילם?
  ולהלן ארחיב: מדובר בביטוח לחיות מחמד. במסגרת הביטוח המבוטח משלם כל חודש סכום כלשהו ובתמורה מקבל כיסוי ביטוחי של עד 5,000 ש"ח לאירוע רפואי בודד וכיסוי של עד 10,000 ש"ח לשנה. למבוטח יש השתתפות עצמית שנגזרת באחוזים שונים מכל טיפול שחיית המחמד קיבלה. בהסכם אין הגדרה ל"כיסוי ביטוחי".
  ועכשיו.. היה אירוע רפואי שהוצאותיו עלו על עשרת אלפים שח. המבטח טוען כי הוא מכסה עד 5,000 ש"ח אולם לשיטתו ה-5 אלף הם כוללים את ההשתתפות העצמית של המבוטח. למעשה יוצא שהמבטח שילם 3700 ש"ח ואילו המבוטח שילם 1300 ש"ח. יחד 5,000 ש"ח.
  השאלה שלי היא - האם זה נכון שהכיסוי הביטוחי כולל בתוכו את ההשתתפות העצמית שהמבוטח שילם בעצמו? או שמא על המבטח לשלם עד 5,000 ש"ח??? תודה מראש לעונים!
 • בעיה עם הביטוח ותשלומים (אירית) 16/07/2018 08:59
  (סגור) כותרת: בעיה עם הביטוח ותשלומים מחבר: אירית תאריך ושעה: 16/07/2018 08:59
  פיגור בתשלום
  15. (א) לא שולמו דמי הביטוח או חלק מהם במועדם ולא שולמו גם תוך 15 ימים לאחר שהמבטח דרש מן המבוטח בכתב לשלמם, רשאי המבטח להודיע למבוטח בכתב כי החוזה יתבטל כעבור 21 ימים נוספים אם הסכום שבפיגור לא יסולק לפני כן.
  (ב) נקבע מוטב שאינו המבוטח והקביעה היתה בלתי חוזרת, אין המבטח רשאי לבטל את החוזה אלא אם הודיע על הפיגור למוטב בכתב והמוטב לא סילק את הסכום שבפיגור תוך 15 ימים מהיום שנמסרה לו ההודעה.

  נ.ב- הפיגור נוצר עקב טעות שלהם.
  בדיעבד, מסתבר שנהגתי זמן מה ללא ביטוח צד ג׳.

  השאלה: האם על המבטח לוודא כי אכן המכתב/ים הנ״ל התקבלו על ידי המבוטח?

  תודה מראש!
 • תביעת נזק לרכב (אלכס) 11/07/2018 18:49
  (סגור) כותרת: תביעת נזק לרכב מחבר: אלכס תאריך ושעה: 11/07/2018 18:49
  הייתה לי תאונת רכב ב2015 במהלך השנה הביטוח שלי (צד ג) דחה את התביעה (היה לה מקיף) ואחרי שנה התקשרתי לביטוח וביקשתי שימחקו את תאונה הזאת והם עשו זאת.
  עכשיו התקדר אליי סוכן ביטוח של מנורה (חברה בה הייתי מבוטח) ואמר שהחברת ביטוח שלה תובע את החברת ביטוח שלי (אחרי 3 שנים) .
  השאלה שלי , גם אחרי 3 שנים עדיין יכולה להימשך תביעה? אני זוכר שאחרי שנה כבר אפשר למחוק ולשכוח מזה...
  תודה לעוזרים
 • RE: תביעת נזק לרכב (דני גורביץ - שמאי) 14/07/2018 13:31
  (סגור) כותרת: RE: תביעת נזק לרכב מחבר: דני גורביץ - שמאי תאריך ושעה: 14/07/2018 13:31
  בנזיקין ההתיישנות הנה 7 שנים לעומת תביעה במקיף 3 שנים בלבד
 • יש מה לעשות? (רותם) 12/07/2018 15:26
  (סגור) כותרת: יש מה לעשות? מחבר: רותם תאריך ושעה: 12/07/2018 15:26
  אשמח לעזרתכם,
  לפני כשנה קנינו רכב מאדם פרטי. לקחנו את הרכב לבדיקה לא המוכר ולא המכון אמרו לנו שיש קצה שילדה ושנעשה הלחמה היום לאחר שנה רצינו למכור את הרכב והתגלה בבדיקה הפגיעות הנ"ל וערך הרכב ירד ב50% לפחות.
  יש לנו כאן הפסד עצום, האם יש עילה לתבוע אחד מהם?
  תודה מראש.
 • שמאי של צד ג (מקסים) 11/07/2018 17:41
  (סגור) כותרת: שמאי של צד ג מחבר: מקסים תאריך ושעה: 11/07/2018 17:41
  היי
  פגע בי רכב אחר
  תיקנתי את הנזק ותבעתי דרך חברת הביטוח את הביטוח של צד ג על סכום הנזק
  ועתה שלמה ביטוח, המבטח של צד ג דורש שאעבור בדיקה אצל שמאי מטעמם
  (למרות שכחלק מתהליך התיקון בוצעה בדיקה של שמאי מטעם שירביט החברה שאני מבוטח אצלה)
  האם הבקשה לגיטימית או שהם צריכים להסתפק בדוח שמאי שכבר בוצע
  תודה
נושא חדש חיפוש בפורום חזור למעלה


: עבור אל עמוד