x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
סקירה בנושאי ביטוח:
חשוב לדעת!
אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לצד שלישי, אלא למטרת השוואת מחירי ביטוח רכב כל המידע הנמסר בטופס הנ"ל נשמר ומטופל בדיסקרטיות הראויה. באתר Mph ניתן לערוך השוואת מחירים מותאמת אישית לרכישת ביטוח רכב במחיר הזול ביותר בישראל

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
איך נכון להתנהל לגבי הנזק?
מחבר: יואב תאריך ושעה: 15/11/2020 17:59
מקרה שהיה כך היה:
נכנסתי עם הרכב בגדר אבן של שכן. מביך קצת אבל זה המצב... היו לזה סיבות אבל לא רלוונטי לעניין, אני אשם בלי שום ספק.
יש לי ביטוח רכב מקיף והשמאי של הביטוח מעריך את התיקון ב 16.5 בעוד שבעל הגדר קיבל הצעת מחיר של 23 אלף שקל עבור התיקון.
בעיה אחת היא פער התמחור בין הערכה של השמאי והצעת המחיר שקיבל השכן. מבחינת השכן אני צריך להשלים את הפער הזה. במקרה השכן מעורב בתחום הבניה ואני לא יודע אם הערכת המחיר היא נדיבה יתר על המידה או שהביטוח מעריך בחסר את הנזק.
מעבר לעניין הפער בתשלום יש עניין של זמן התיקון. עברו כבר שבועיים וחצי מאז התעונה. השכן מאוד לחוץ לתקן את הגדר. הוא כבר נגרר לאיים עלי פיזית ופגיעה ברכוש, ואם אני יערב משטרה זה רק ידרדר.
הביטוח מוכן לשלם רק לצד ג'. אבל השכן לא רוצה לשלם את זה מהכיס שלו. אלא שאני אתקן את הגדר על חשבוני. לתענתו הוא מוכן לתבוע את הביטוח ולתת לי את הכסף שיקבל מהביטוח.
רק שיש לי חשש שאולי הוא יקבל את הכסף ויעביר לי רק חלק קטן מהסכום אם בכלל. האם זה חוקי שאני יחתים אותו על מסמך שמחייב אותו לתת לי את הסכום המלא? או לחילופין האם זה חוקי שאחתים צד נוסף שיהיה ערב?
מה הייתם מציעים לי לעשות כאדם שרוצה להיות הוגן אבל גם לא מנוצל. האם לגיטימי שאדרוש ממנו לחכות מקסימום חודש לקבלת התשלום מהביטוח.
על איזה פשרה הייתם מציעים לי לעמוד, ואיך אני יוכל להבטיח את עצמי בפשרה שכזו?
במידה שזה רלוונטי אוסיף שהוא אדם עמיד כלכלית.
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום

3 עובדות שצריכות לעניין כל בעל/ת רכב וגם אותך:

• מחקרים מלמדים כי אלה מאיתנו שמשווים מחירים לפני רכישת ביטוח מקיף לרכב חוסכים לפחות 15% בממוצע ממחיר הביטוח לאורך 5 שנים.

• גם בעלי פוליסות שלרכבם נגרם נזק ותבעו את חברת הביטוח יכולים
    לחסוך לא מעט כסף בעת חידוש הפוליסה - על ידי השוואה בין כמה חברות.

• באמצעות פעולה פשוטה שאורכת פחות מ-60 שניות תוכלו לחסוך
    מאות ואפילו מעל 1000 ש"ח בכל שנה.

אין סיבה לשלם סתם יותר מדי כסף...
ליחצו כאן להשוואת מחירים וחסכון כספי אמיתי ברכישת ביטוח מקיף!

שאלה בנושא: איך נכון להתנהל לגבי הנזק?